Miten leveä hihna pienelle koiralle?

Anonyymi-ap

Nyt on jo hölmö kysymys mutta kun en tiedä niin pakko kääntyä viisaampien puoleen. Eli meille on tulossa nuorehko sekarotuinen koira, jonka säkäkorkeus on noin 30 cm ja paino tällä hetkellä 8 kg. Sille pitäisi ostaa varusteita. Säädettävä kaulapanta yms löytyy jo. Enää puuttuu talutin. En vain hahmota miten leveä talutin tuon kokoiselle koiralle pitäisi ostaa? Taluttimen olisi hyvä olla myös kevyt mutta kestävä. Onko tasan sentin (1 cm) levyinen hihna liian heiveröinen? 2 cm leveä hihna taas taitaa olla turhan järeä?
Vinkkejä tai apua? Tai kysytään näin päin että minkä levyisen hihnan te ostaisitte? Kelatalutin on pois laskuista eli sitä ei ainakaan.

1

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        93
        4722
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        113
        3902
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        204
        3768
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        88
        2169
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        75
        1951
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        79
        1328
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        131
        1214
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        161
        1183
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1085
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        30
        934
      Aihe