Taipui median edessä, antoi Rönnille potkut.
Tekopyhä Sport
Anonyymi-ap
6317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sportia ei media kiinnosta koska media räkyttää aina. Medialla ei oo mitään merkitystä. Mutta se on kaksi suurta osakkeenomistajaa ja tusinan verran sponsseja jotka tuon ratkaisi. Kun 100 000 euron arvoisen sponssisopimuksen Sportin kans tehny firma sanoo Sportille että sopimus loppuu eikä rahaa tipu senttiäkään jos Rönni jää, niin se ratkaisee.
Jep. Sponsoreiksi ei saisi päästää tahoja, jotka eivät ymmärrä urheilusta mitään.
Mikä firma?
Sportti taitaa olla niin perseaukinen ikuisesti että sillä ei ole varaa sylkeä yhdenkään rahoittajan silmille. Seurahan kerjäsi rahaa koko talven vaasalaisilta yrityksiltä ja kaupunkikin tuki Sportia antamalla hallivuokravelat anteeksi. Se velka ei muuten ollu ihan pikkusumma joten hienosti on vaasalaiset veronmaksajat valjastettu tahtomattaan rahoittamaan konkurssiyhtiötä.
Toimittajan ansiota koko asia.
Vai ansiota! Sama rekkal....sbotoimittaja savusti keksityllä syyllä Vepsusta parhaan urheilujohtajan ulos pari vuotta sitten.