Asiallinen 50 nainen

Olen miespuolisena sinkkuna todennut että tämänikäluokan naiset on katoava luonnonvara,on poimittu avio/avoliittoon ei heitä tapaa ulkonakaa.
On lenkkipolut ilman kaveria hyvin yksinäiset sekä katsella iltahämyssä usvannousua järvelle ja kuunnella ääniä yön hiljaisuudesta.
Olen tällainen nuorekas mies nautin vapaa-aikana löhöämisestä,lukemisesta ja tv:n tuijottamisesta.laitan sitten sp osoitteen jos tämänpohjalta alkaisi viritä keskustelua.
81202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

hei sinulle sinkku 5-kymppinen. on se metkaa kun tunne on molemminpuolinen että yksin saa ihminen ravata lenkillä ja yksin kuunnella lintujen konsertit oli ilta tai aamu. no on tietysti likkakaverit mutta olisi se niin pal´ kivempaa kun olisi oma sydänystävä ,jonka kanssa hölkytellä.
summa summarum. monet meistä keski-ikäisistä ns. sinkuista uus -tai vanhasinkuista kokee olevansa yksin elämän iloissa. voi jos joskus voitaisiin tavata vaikka PAAVO NURMEN PATSAALA SU iltaisin ja lähdettäis kimppalenkille tai jotain muuta ilman ilmoittautumisia. miten olisi? paitsi anteeksi että olen helsinki-keskeinen. leidi

Äänestä
  • helsinkiläinen:))))

    Äänestä

Mikä mahtaa olla sen järven nimi? En itse kyllä harrasta hölkkää. Lenkkeilen vaan. (silloin kun on aikaa) ja sitä on harvoin. Olen vain tyyppiä joka johdattaa Amoria ;)

Äänestä

Kyllä meitä uusiosinkkuja löytyy pilvin pimein. Olemme lenkkeileet aikamme ja sitten tulee "väsy",yksin ei viitsi, olisi kaverin kanssa rattoisempaa, on niin mukava löhötä sohvan nurkassa ja töllöttää iänikuista näköradiota,vaikka siita näin kesällä ei tule edes mitään katsomisen arvoista.

Äänestä
  • ole minä. Ukko on mutta yksin sitä saa hölkkäillä,kuuta katsella ja hirmu lukijana ei saa ihanimmastakaan luetusta teoksesta keskustelua aikaan.Aivan töllötintä saisin katsella hänen kainalossa ,koska se on ukkokultani harrastus työ ja koko elämä.Harmi vaan,kun makumme ohjelmien suhteen on aivan erilainen.

    Äänestä

Pistäpä osoite, niin mennään lenkille ja järvelle.
Odotan mielenkiinnolla kuulevani Sinulta, olenko asiallinen nainen?

Äänestä

Onhan meitä naisia kaveriksi, mutta miehet 50 ja ovat katoavaa kulttuuria! Viihdyn yksinkin mökillä, mutta tavaton tarve välillä olisi se kaikki kauneus jakaa toisen kanssa...Jos vielä voisi liidellä tanssilavalla valssin tahdissa... tiedän ei sellaista voi osua kohdalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haaveksia kirjoitti:

Olen miespuolisena sinkkuna todennut että tämänikäluokan naiset on katoava luonnonvara,on poimittu avio/avoliittoon ei heitä tapaa ulkonakaa.
On lenkkipolut ilman kaveria hyvin yksinäiset sekä katsella iltahämyssä usvannousua järvelle ja kuunnella ääniä yön hiljaisuudesta.
Olen tällainen nuorekas mies nautin vapaa-aikana löhöämisestä,lukemisesta ja tv:n tuijottamisesta.laitan sitten sp osoitteen jos tämänpohjalta alkaisi viritä keskustelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu