Kertokaa hupaisia tai kitkeriä tilanteita, joihin vaihdevuodet ovat teitä vieneet, kun mieliala ja olo vaihtelee! Miten käytöksenne on muuttunut? Onko ollut kiperiä tilanteita?
Mielialan vaihtelut ja käytös?
4
414
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä tuu mitään hauskuutta mieleen. Eikä mitään mikä naurattaisi. Ja jos naurattaa niin nauru varmaan lähinnä hullun naurua. Sellasen mielipuolen...
- Anonyymi
Mun yli ei enää kävellä.
Minulla on ja saa olla omia mielipiteitä. Tarpeita.
Olen lopettanut jatkuvan muiden miellyttämusen.
Tämän olisi pitänyt tapahtua jo paljon aikaisemmin.
Oppikaa sanomaan ei ajoissa. - Anonyymi
Ei tullut minusta pullantuoksuista mummoa, joka hakee hyväksyntää itselleen edelleen passaamalla muita.
- Anonyymi
Näin miehenä ja puolisona sarkastisen hauska keskustelunaloitus. Osansa saa tässä kohtaa elämää kyllä vaihdevuosihirmun kumppanikin, kaikella rakkaudella sanottuna. Toki koen oman roolin aika merkitykselliseksikin, kun omalla rakkaalla myrskyää. Mutta helppoa ei aina ole.
Mielialavuoristoradassa ei tahdo mies pysyä mukana, varsinkin kun itse seestyy vuosi vuodelta. Raivokohtaukset on välillä melkoisia, ja leimahtaa pienestä eikä ole välttämättä minusta lähtöisin mutta kärsijäksi pääsen..:D Usein niiden jälkeen myös itkettää. Räyhäämisen jälkeen kuulen, että lähdet sitten kävelemään kun tarvitset rauhaa elämääsi. Mutta en ole sitä korttia vielä koskaan halunnutkaan käyttää...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748