Inhoan vanhuksia

Anonyymi-ap

Kaikissa paikoissa, missä olen asunut on kyylääviä vanhuksia. He pilasvat muuten kivan asuinpaikan.
Kesällä istuvat rivissä penkillä ja ovat siinä AINA. Ja jos et aina jaksa kuunnella heidän typeriä vitsejään, juorujaan ja taivasteluitaan, niin joudut silmätikuksi. Kaikki paha mitä tapahtuu, on muka sinun syytä.
Talvella nämä sitten käyttävät sisältä onko ostoskassissa kaljaa vai maitoa. Jos on maitoa, niin olet paska ihminen kun sinua ei voi haukkua juopoksi. Jos on kaljaa, niin olet paska juoppo.
Nää vanhukset kyttäävät kaikkien sinkkujen sosiaalisen elämän. Ja jos et tuo poikakavereita kotipihaan, vanhat äijät häiritsevät seksuaslisesti. Kun et lämpene niin taas olet silmätikkuna ja koppava nainen.
Yleensä vanhukset ovat ilkeitä kaappijuoppoja, jolleivät sitten sauvakävele aamulla klo 5 omahyväisen näköisenä Umbron tuulipuvussa.

9

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se johtuu yleensä siitä kun nuoret on koppavia ja itsekkäitä. Tietenkään eivät sitä itse tajua.

    • Anonyymi

      Muuta pois kauas sitten

    • Anonyymi

      Olipa ilkeästi sanottu😭

      T: Naapurin kiltti pappa

    • Anonyymi

      Inhoan pahoja ihmisiä. Epärehellisiä, jotka syövät luottamuksen kanssaihmisiin. (Juuri sen ominaisuuden, jonka väitetään olevan pohja suomalaisten onnellisuudelle. Että voi luottaa, että kaikki haluavat hyvää, Että kukaan ei tahallisesti loukkaa tai vahingoita ketään) )Ihmisiä, jotka näyttävät aikuisilta, mutta vahingoittavat tahallisesti.

      Ihmisiä, jotka haluavat itselleen jumalan tai kuninkaan osan. He eivät jätä vieraita ihmisiä rauhaan, jos kemiat eivät kohtaa, esim ylikiltti tai arka ei sovellu olemaan missään tekemisissä sellaisen kanssa, joka on manipuloiva, ilkeä, pahantahtoinen, röyhkeä.

      Itse en esim ymmärrä, että joku ihminen päättää muitten puolesta, ketä saa häiriköidä. Itse jos olisin töissä kotona, lasten osattava samassa huoneessa olla niin että pystyn olla töissä. Opettelen nauttimaan omieni melusta. Tai maksan hoidosta. Tai työhuoneesta. Eli ollaan hiljaa tai nautitaan itse omasta metelistä.

      Kunkkutyyppinen luonnehäiriöinen päättää, että en ole hiljaa ( heillä oikeus olla), mutta siirrän omani vaikka rappuun. Lisäksi kertoo vaikkapa että menkää sen oven taakse koska työssäkäyvät vaikkapa vain tarvitsevat kotirauhan.

      Pelottavaa. Hengitys salpautuu. Minusta täysin sama ihmisarvo kuuluu kaikille. En kysele työssäkäyntistatusta ja aina pyrkinyt kohtelemaan kaikkia 100% samalla tavalla. Jos jollain ihmisellä olisi vaikka syöpä, masennus, väsymystä ym niin ei hänen tarvitsisi olla missään tekemisissä kanssani jos ei luottaisi minuun tai olisi huonoja kokemuksia ihmisistä, mutta sama kunnioitus kuuluu kaikille. Tai henkilö saattaa voida hyvin, mutta silti oltava ihmisittäin. Ei omia rappuun laiteta tai ohjata kenenkään lähelle.

      Myöskin jos saan palautetta, arvostan ja muutan heti käytöstä. Esim lapseni saavat häiritä vain minua ja jos joku kertoisi heidän häirinneen muita melulla, reagoisin välittömästi.

      • Anonyymi

        Puistot ja metsäätkin ja liikuntapaikat on joihin boi käskeä


    • Anonyymi

      Totta turiset, mutta suhtautumisesi on väärä. Vanhusjuoruakkoja pitää käyttää omiin tarkoituksiin. Lisäksi oletko tullut ajatelleeksi, jos sinulle käy jotain he huomaavat ekana?

    • Anonyymi

      Minäkään en pidä vanhuksista. Ne on itsekkäitä viisastelijoita ja tuomitsee tutkimatta.
      Lisäksi ne kulkee vanhat rätit päällä jotka haisee vanhalta talolta,kolinalta tai kuolemalta.

    • Anonyymi

      miksi täällä haukutaan aina nuoria tai vanhoja? ei koskaan perheitä

    • Anonyymi

      Juuri näin. Vanhukset tietää aina talon asiat, koska osallistuvat kokouksiin. Jos ei ole yhteyksiä, on ulalla asioista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      156
      9341
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      344
      7103
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      105
      6042
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      165
      4017
    5. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      68
      3390
    6. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3308
    7. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      79
      3011
    8. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      16
      3005
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      188
      2883
    10. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1896
    Aihe