Ja lähtee opiskelemaan jotain
Suomessa on ilmainen koulutus niin eikun kehittymään. Pois palstalta..kirjastoon mars.🚶♀️➡️🚶➡️👩🦯➡️👨🦼➡️🏃➡️💃
Nyt kaikki tsemppiä itseään
8
148
Vastaukset
- Anonyymi
Opiskele ja palstaile 😉
- Anonyymi
Joo sulla on poju kovat luulot kerrontataidoista ja kyvystä valjastaa tää palstaäijän äpinä istumaan agendaasi. T
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo sulla on poju kovat luulot kerrontataidoista ja kyvystä valjastaa tää palstaäijän äpinä istumaan agendaasi. T
Noussu vähän nääs päähän vissiin kun muutama hönö antanu liikaa katetta. Lisäys T
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noussu vähän nääs päähän vissiin kun muutama hönö antanu liikaa katetta. Lisäys T
Lisäys T🤣🤣🤣🤣💊🤣💊💉🩺🤣
- Anonyymi
Joo hyvä viesti! Kannatetaan!
- Anonyymi
Onko kirjasto Laukaan ainoa opinahjo 🤔
- Anonyymi
Kannatetaan! 👱♀️
Mielellään menis kirjastoon, mutta kun pitää olla töissä. Ja kun oiskin kädet täynnä töitä, mutta kun pitää odottaa, että laatottaja laittaa saumat ja putkimies putket ja niin edelleen.
No ei toi koulutus ihan ilmainen oo, mutta edullinen kuitenkin. Mä luin kasvatustieteiden perusopinnot. Viidellä sadalla sai ihan tohtoritason luentoja. Mutta olkaa varovaisia, joillakin aloilla saattaa olla pelkkiä luentotallenteita ja tutorointia, ja lähes samaan hintaan.
Mielellään opettaisi ihmisiä ammattiin, mutta mulla on niin pää täynnä jo tätä rakennusalaa. Oiskin kiva sellanen opetushomma, joka opettaa ihmisiä alalle kuin alalle. Semmonen yleisen näppäryyden opettaja. Saatas tää suomi lopulta nousuun. Ei oo ihmisillä oikeen käytännön ymmärrystä enää. Aatellaan vaan ettei mitään tarvi tehdä ite, sen kun tilaa velkarahalla Temusta. Mutta entäs sitten jos tulee joku poikkeustila?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083