joka lähiöissä, keskustassa, he rikkovat kaupan kulmilla paikkojoa, leikkivät räävisti ostoskärryillä, ruehuvat ja aiheuttavat epä viihtyisyyttä, ei osaa liikenne sääntöjä, porukalla huitovat tiellä ja jalkakäytävillä toisiaan eikä väistä muita, se huuo ja epmääräinen häiriintynyt käytös! Miksi asiaa ei ole tunnistettu ja puututtu? Entä kun he kasvavat , ongelmatkin mnee isoiksi.Tämä ei ei ole satua vaan arki todellisuutta, lähiöiden häiriitnyneimmät lapset, kuka vei ne pois huonoista kodeista? Epämiellyttäviä kiljujia, ei järjkeä heidän joukko apinoinnissaan.Nyt MIKRIT JA VASTAANOTTO työntekjijät, ongelmaan puututtava!
HUOLI UKRAINEN LAPSISTA.
5
144
Vastaukset
- Anonyymi
Havaittua, olenkin monen kanssa ihmetellytkin sitä, eikö he välitä maastamme, eikö saa kotona kasvatusta? En muissa pakolais lapsissa ole moista havainnut ,useat tuttavat kironneet ne kakarat, ei mitään tolkkua eikä käytöstä, se huuaminen ja reihunta, miksi? Oliko Suomen sotaa pakenevat lapset tuollasia?Tuskinpa. Nyt olisi aiheeseen kiinnitettävä huomiota!
- Anonyymi
Taidat olla Venäjän trollitehtaan työläinen !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla Venäjän trollitehtaan työläinen !
En ,vaan suomalainen veron maksaja jota ei huvita yhtään pakolaisten sikamaiset ääliöinnit, takaisin sinne mistä keksivät tänne tullakin ,rauha saisi tulla sinne sota alueille jotta nämä rotat ja niiden jälkeläiset menee takaisin sinne missä ei aurinko enää paista räyhäämään.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482513
- 1801758
- 921598
- 691593
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61015- 80968
- 71905
- 61866
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188854- 65837