Miksi näitä isännöintiyhtiöitä niin kovin täällä aina ruoskitaan? Ne on yrityksiä, joiden tavoitteena on tehdä hyvää tulosta eli voittoa. Ei ne ole mitään hyväntekeväisyys järjestöjä.
Lainsäädäntö ja toimintatavat sallii tällä hetkellä todella härskit käytännöt. As Oy Laki on kirjoitettu niin, että kiinteistöjuristi löytää melkein aina tavan kiertää pykälät jos ne uhkaavat bisneksen tekoa.
Tässä päivänä yhtenä selasin isännöintitoimistojen sivuja ja totesin, että monet mainostivat juristi-tiimejään. Niissä oli alalta melko tunnettuja nimiä. Miksi näin? Mihin niitä tarvitaan jos rehellisesti toimitaan. No eipä toimitakkaan ja siksi hemmoja tarvitaan. Niillä, joilla on hommissa ketunhäntä kainalossa on paree pitää juristi soiton päässä. Eli jos isännöintitoimisto kovin rehentelee asianajaja palveluillaan niin silloin pitäisi hälytyskellot soida taloyhtiön hallituksella.
Isännöinti
Anonyymi-ap
2
303
Vastaukset
- Anonyymi
Hmm mielenkiintoinen näkökulma asiaan.
- Anonyymi00002
Tule juttelemaan kuumien naisten kanssa nyt! https://Lori.hoty.lat/Lori#/?/?/b279tsorx
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027107Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4166858SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625122Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien954042Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal953976Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723917Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103692Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03390Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil82232Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161819