Yläkerran naapurini on metelöinyt vuosikausia yöllä. Sieltä kuuluu laulamista, ihme huutamista ja muuuta TODELLA KOVAA kolistelua klo 23-04 aikaan. Kyseessä on ehkä hieman häiriintynyt henkilö joka käyttää myös huumeita, usein polttelee kannabista pihalla.
Aluksi yritin vain hammasta purren sietää sitä, yrittää arvioida milloin hän aloittaa metelöinnin ja mennä ennen sitä tai sen jälkeen nukkumaan jne.
Mutta se on mahdotonta.
Olen laittanut lappua postiluukusta ja myös ilmoittanut isännöitsijälle asiasta. Ovelle en mene, koska henkilö on tosiaan vähän kyseenalainen.
Isännöitsijä ei tee mitään asialle, koska meteli on sellaista mikä nimenomaan kuuluu lattian läpi alakerran naapurille (eli minulle), eli muut asukkaat eivät ole valittaneet tästä metelistä.
Sanoi että lähettää postissa huomautuksen naapurille, mutta koska muutosta ei ole tullut en usko että sitä koskaan lähetti.
Mitä voin enää tehdä?
Muuttaminen on todella vaikeaa koska asunto on suht halpa ja vaikeaa löytää yhtä halpaa asuntoa.
Pitäisikö vain soittaa poliisit kun kerta huumeitakin käyttää? Ehkä se säikäyttäisi tarpeeksi.
Yläkerran naapuri metelöi yöllä
7
736
Vastaukset 7
- Anonyymi
Mitä jos kokeilisit ribuloida hänen postiluukustaan sisään?
T: Sontaseppo - Anonyymi
Soita vaan. Yleensä kyllä ei auta. Noi narkkarit huutaa aikansa. Sitten alkaa tulla vaikea olo, kun kaikki inhoavat heitä. Asuvat yleensä 4-5 vuotta, sitten tulee se päivä, kun lähtevät pois.
Kannattaa käyttää sukeltajankorvatulppia ja pieni radio yöllä päällä. - Anonyymi
Ja kyllä ne naapurit kuulee. Eivät vaan halua sekaantua. Minulla kun vaihtu naapurit, tuli häirikölle lähtö nopsasti. Nyt rauhallista.
- Anonyymi00005
Samaa metelöintiä kuunnellut klo 18 lähtien. Nyt hiljeni. Pelkään koska aloittaa uudestaan, tunnin vaiko kahden päästä..
- Anonyymi00006
Kysy samasta taloyhtiöstä toista vapaata asuntoa, yhtä halpaa. Oikotieltä voi myös löytää. Todistaja yöksi kylään.
- Anonyymi00007
Menisi kuitenkin taas yhdeksi naimiseksi. Ei kiitos.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Menisi kuitenkin taas yhdeksi naimiseksi. Ei kiitos.
sairas
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521050
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust42961Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7864- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3674Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25627- 73607
- 57593