Trump jatkaa oppimisen karsintaa. Vuoden 2024 lopussa siellä oli lukutaidottomia 21%. Tämän trendin jatkuessa meille avautuu hieno vienti mahdollisuus. Alamme valmistamaan helmitauluja, niitähän siellä pian tarvitaan koska eivät pian osaa käyttää muuta. Kaiken huippu tältä neropatilta on halu avata Alcatraz uudelleen vankilaksi. Mutta paikka on ollut osa kansallispuistoa vuosikymmenet, kaiken lisäksi se on turismin kautta tuonut rahaa. Nyt jos tuo älytön idea toteutetaan, se maksaa rahaa ja paljon. Herra T yrittää takoa rautaa liian monessa paikassa. Häneltä loppuu kausi kesken ja kaikki projektit jää rempalleen. Viisainta olisi ojentaa miehelle tikkari ja aku ankka puku sekä 20 vuoden vapaalippu Disneylandiin. Aina parempi kuin paavin puku, sehän ei Disneylandiin oikein sovi.
USA ja lukutaito
Anonyymi-ap
0
69
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1402802
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4842492Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?981270Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!291156Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?161103- 45989
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.275899Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109886Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti38849Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34840