Kuka on uutisissa?

Anonyymi-ap

Kuka nainen on päässyt uutisiin, johon liittyy päiväkotiin soitettu puhelu?

20

2257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En muista uutistenlukijan nimeä

    • Anonyymi

      Tämän hirviön henkilöllisyys pitäisi kyllä saada yleiseen tietoon, miksi suojella pedofiilejä?? Vielä äiti. Hyvää äitienpäivää vaan..

    • Anonyymi

      Missä uutisissa tämä oli?

    • Anonyymi

      Oli kyllä kovin oksettava uutinen. Toivottavasti lapsi pääsi heti turvaan.

    • Anonyymi

      Missä uutisissa ja kellon aika?

      • Anonyymi

        Lehdissä, ei telkkarissa. Uutisia on muuallakin


      • Anonyymi

        Kannuslainen nainen sai tuomion Pohjanmaan käräjäoikeudelta lapsen seksuaalisesta kajoamisesta. Asiassa on pidetty pääkäsittely 10.3.2025 yleisön läsnä olematta. Kansliatuomio asiassa on annettu 24.3.2025. Naisella ei ollut aiempaa merkintää rikosrekisterissä. Käräjäoikeus katsoi, että oikeudenmukainen rangaistus on kuukauden pituinen ehdollinen vankeusrangaistus. Nainen velvoitettiin maksamaan lapselle korvauksena kärsimyksestä 1 200 euroa.

        Oikeudenkäyntiasiakirjat ja tuomio on määrätty pidettäväksi salassa 60 vuotta, lukuunottamatta lopputulosta ja sovellettuja lainkohtia.

        Lapsen henkilöllisyys on myös määrätty pidettäväksi salassa.

        Nainen on tehnyt 5-vuotiaalle lapselle seksuaalisen teon, joka on ollut omiaan vahingoittamaan tämän kehitystä. Nainen on soittanut ulkomaanmatkaltaan lapselle kannuslaiseen päiväkotiin videopuhelun tammikuussa 2024. Videopuhelussa nainen on useita kertoja nostanut paitaansa ja heilutellut paljaita rintojaan sekä useita kertoja sanonut, että naisen tultua matkalta kotiin lapsi saa imeä naisen rintaa ja, että nainen pussaa tällöin lasta pepulle ja pippeliin.

        Lapsen edunvalvoja on vaatinut naisen suorittamaan 2 000 euroa vahingonkorvauksena kärsimyksestä.

        Nainen on oikeudessa kiistänyt syytteen ja määrältään paljoksunut korvausvaatimukset.

        Käräjäoikeus on perusteluissaan todennut, että todistajien kertomukset ovat olleet yksityiskohtaisia, johdonmukaisia ja luotettavia.


    • Anonyymi

      Ja tuomio oli KUUKAUSI ehdollista!!!!!!

    • Anonyymi

      Tämä on aivan oksettavaa ja niin musertavaa!! 5 vuotias lapsi ja äiti suoraan sanoen harrastaa seksiä oman lapsensa kanssa!!! Aivan epätodellista!!!! KUKA TÄMÄ ON????

    • Anonyymi

      Paskat mistään Eskolasta tällä kertaa
      Taitaa olla ihan Kannuksen naisia. Lapsi jolla ei oo ketään muita kuin tämä äiti

    • Anonyymi

      mustalainen?

      • Anonyymi

        Tämä kävi itelläki mielessä. Ruotsihan on ulkomailla🙈


    • Anonyymi

      Voih kaikkea sitä tapahtuu

    • Anonyymi

      Eikö tälle saa henkilöllisyyttä? Näin sairasta ei tarvitse piilotella!!

    • Anonyymi

      Pitkätossu ( nimi suomennettu)

      • Anonyymi

        Pitkävirta olis oikein


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitkävirta olis oikein

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa

        Höpö ovat. Härskejä ovat, valitettavasti tullu todeistettua parikin kertaa julkisilla paikoilla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa

        Mustalaiset ja Lestadiolaiset yleensä tapahtuu kaikkea seinien sisällä, mut yhteisö salaa. Hyvin uskon.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      314
      2978
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      198
      2810
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      53
      2405
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      166
      1484
    5. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      52
      1219
    6. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1212
    7. 58
      873
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      854
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      799
    10. 77
      784
    Aihe