Kuka nainen on päässyt uutisiin, johon liittyy päiväkotiin soitettu puhelu?
Kuka on uutisissa?
20
2260
Vastaukset
- Anonyymi
En muista uutistenlukijan nimeä
- Anonyymi
Tämän hirviön henkilöllisyys pitäisi kyllä saada yleiseen tietoon, miksi suojella pedofiilejä?? Vielä äiti. Hyvää äitienpäivää vaan..
- Anonyymi
Missä uutisissa tämä oli?
- Anonyymi
Oli kyllä kovin oksettava uutinen. Toivottavasti lapsi pääsi heti turvaan.
- Anonyymi
Missä uutisissa ja kellon aika?
- Anonyymi
Lehdissä, ei telkkarissa. Uutisia on muuallakin
- Anonyymi
Kannuslainen nainen sai tuomion Pohjanmaan käräjäoikeudelta lapsen seksuaalisesta kajoamisesta. Asiassa on pidetty pääkäsittely 10.3.2025 yleisön läsnä olematta. Kansliatuomio asiassa on annettu 24.3.2025. Naisella ei ollut aiempaa merkintää rikosrekisterissä. Käräjäoikeus katsoi, että oikeudenmukainen rangaistus on kuukauden pituinen ehdollinen vankeusrangaistus. Nainen velvoitettiin maksamaan lapselle korvauksena kärsimyksestä 1 200 euroa.
Oikeudenkäyntiasiakirjat ja tuomio on määrätty pidettäväksi salassa 60 vuotta, lukuunottamatta lopputulosta ja sovellettuja lainkohtia.
Lapsen henkilöllisyys on myös määrätty pidettäväksi salassa.
Nainen on tehnyt 5-vuotiaalle lapselle seksuaalisen teon, joka on ollut omiaan vahingoittamaan tämän kehitystä. Nainen on soittanut ulkomaanmatkaltaan lapselle kannuslaiseen päiväkotiin videopuhelun tammikuussa 2024. Videopuhelussa nainen on useita kertoja nostanut paitaansa ja heilutellut paljaita rintojaan sekä useita kertoja sanonut, että naisen tultua matkalta kotiin lapsi saa imeä naisen rintaa ja, että nainen pussaa tällöin lasta pepulle ja pippeliin.
Lapsen edunvalvoja on vaatinut naisen suorittamaan 2 000 euroa vahingonkorvauksena kärsimyksestä.
Nainen on oikeudessa kiistänyt syytteen ja määrältään paljoksunut korvausvaatimukset.
Käräjäoikeus on perusteluissaan todennut, että todistajien kertomukset ovat olleet yksityiskohtaisia, johdonmukaisia ja luotettavia.
- Anonyymi
Ja tuomio oli KUUKAUSI ehdollista!!!!!!
- Anonyymi
Tämä on aivan oksettavaa ja niin musertavaa!! 5 vuotias lapsi ja äiti suoraan sanoen harrastaa seksiä oman lapsensa kanssa!!! Aivan epätodellista!!!! KUKA TÄMÄ ON????
- Anonyymi
Paskat mistään Eskolasta tällä kertaa
Taitaa olla ihan Kannuksen naisia. Lapsi jolla ei oo ketään muita kuin tämä äiti - Anonyymi
mustalainen?
- Anonyymi
Tämä kävi itelläki mielessä. Ruotsihan on ulkomailla🙈
- Anonyymi
Voih kaikkea sitä tapahtuu
- Anonyymi
Eikö tälle saa henkilöllisyyttä? Näin sairasta ei tarvitse piilotella!!
- Anonyymi
Pitkätossu ( nimi suomennettu)
- Anonyymi
Pitkävirta olis oikein
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitkävirta olis oikein
Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa
Höpö ovat. Härskejä ovat, valitettavasti tullu todeistettua parikin kertaa julkisilla paikoilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa
Mustalaiset ja Lestadiolaiset yleensä tapahtuu kaikkea seinien sisällä, mut yhteisö salaa. Hyvin uskon.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481987Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 661104
- 221017
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73926Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907