Kuka on uutisissa?

Anonyymi-ap

Kuka nainen on päässyt uutisiin, johon liittyy päiväkotiin soitettu puhelu?

20

2262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En muista uutistenlukijan nimeä

    • Anonyymi

      Tämän hirviön henkilöllisyys pitäisi kyllä saada yleiseen tietoon, miksi suojella pedofiilejä?? Vielä äiti. Hyvää äitienpäivää vaan..

    • Anonyymi

      Missä uutisissa tämä oli?

    • Anonyymi

      Oli kyllä kovin oksettava uutinen. Toivottavasti lapsi pääsi heti turvaan.

    • Anonyymi

      Missä uutisissa ja kellon aika?

      • Anonyymi

        Lehdissä, ei telkkarissa. Uutisia on muuallakin


      • Anonyymi

        Kannuslainen nainen sai tuomion Pohjanmaan käräjäoikeudelta lapsen seksuaalisesta kajoamisesta. Asiassa on pidetty pääkäsittely 10.3.2025 yleisön läsnä olematta. Kansliatuomio asiassa on annettu 24.3.2025. Naisella ei ollut aiempaa merkintää rikosrekisterissä. Käräjäoikeus katsoi, että oikeudenmukainen rangaistus on kuukauden pituinen ehdollinen vankeusrangaistus. Nainen velvoitettiin maksamaan lapselle korvauksena kärsimyksestä 1 200 euroa.

        Oikeudenkäyntiasiakirjat ja tuomio on määrätty pidettäväksi salassa 60 vuotta, lukuunottamatta lopputulosta ja sovellettuja lainkohtia.

        Lapsen henkilöllisyys on myös määrätty pidettäväksi salassa.

        Nainen on tehnyt 5-vuotiaalle lapselle seksuaalisen teon, joka on ollut omiaan vahingoittamaan tämän kehitystä. Nainen on soittanut ulkomaanmatkaltaan lapselle kannuslaiseen päiväkotiin videopuhelun tammikuussa 2024. Videopuhelussa nainen on useita kertoja nostanut paitaansa ja heilutellut paljaita rintojaan sekä useita kertoja sanonut, että naisen tultua matkalta kotiin lapsi saa imeä naisen rintaa ja, että nainen pussaa tällöin lasta pepulle ja pippeliin.

        Lapsen edunvalvoja on vaatinut naisen suorittamaan 2 000 euroa vahingonkorvauksena kärsimyksestä.

        Nainen on oikeudessa kiistänyt syytteen ja määrältään paljoksunut korvausvaatimukset.

        Käräjäoikeus on perusteluissaan todennut, että todistajien kertomukset ovat olleet yksityiskohtaisia, johdonmukaisia ja luotettavia.


    • Anonyymi

      Ja tuomio oli KUUKAUSI ehdollista!!!!!!

    • Anonyymi

      Tämä on aivan oksettavaa ja niin musertavaa!! 5 vuotias lapsi ja äiti suoraan sanoen harrastaa seksiä oman lapsensa kanssa!!! Aivan epätodellista!!!! KUKA TÄMÄ ON????

    • Anonyymi

      Paskat mistään Eskolasta tällä kertaa
      Taitaa olla ihan Kannuksen naisia. Lapsi jolla ei oo ketään muita kuin tämä äiti

    • Anonyymi

      mustalainen?

      • Anonyymi

        Tämä kävi itelläki mielessä. Ruotsihan on ulkomailla🙈


    • Anonyymi

      Voih kaikkea sitä tapahtuu

    • Anonyymi

      Eikö tälle saa henkilöllisyyttä? Näin sairasta ei tarvitse piilotella!!

    • Anonyymi

      Pitkätossu ( nimi suomennettu)

      • Anonyymi

        Pitkävirta olis oikein


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitkävirta olis oikein

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa

        Höpö ovat. Härskejä ovat, valitettavasti tullu todeistettua parikin kertaa julkisilla paikoilla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä usko että näistä tässä tapauksessa kyse, koska ovat seksuaaliselta osalta hyvinkin säädyllistä kansaa

        Mustalaiset ja Lestadiolaiset yleensä tapahtuu kaikkea seinien sisällä, mut yhteisö salaa. Hyvin uskon.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      109
      2740
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1331
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      98
      1182
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1007
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      997
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      958
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      55
      845
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      683
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      678
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      632
    Aihe