Niin vaan tässäkin Sanna teki karmeaa jälkeä Suomelle. Omat bileet meni järjen käytön edelle.
https://www.suomenuutiset.fi/purra-muistatteko-koronavelkaveivauksen-ovi-samanlaisille-velkaveivauksille-ei-mene-enaa-koskaan-kiinni/
Koronatukipaketti ja elvytys!
14
125
Vastaukset
- Anonyymi
Sannan hallitus oli katastrofi Suomelle!!!
- Anonyymi
Lapsenlapsenlapsemmekin Sannan vippejä maksaa tietämättä miksi nämä vipit otettiin ja minne rahat meni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapsenlapsenlapsemmekin Sannan vippejä maksaa tietämättä miksi nämä vipit otettiin ja minne rahat meni.
Sannan bilettämisestä jauhaminen on jo mautonta, saahan pääministerikin joskus pitää nastaa. Parempi olla pitämättä liian suurta ääntä EU-elvytyspaketista. Ei sitä tiedä koska itsekin joudutaan siihen turvautumaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sannan bilettämisestä jauhaminen on jo mautonta, saahan pääministerikin joskus pitää nastaa. Parempi olla pitämättä liian suurta ääntä EU-elvytyspaketista. Ei sitä tiedä koska itsekin joudutaan siihen turvautumaan.
Joskus ja joskus. Kyllä se oli aivan jatkuvaa.
- Anonyymi
Olihan sille korona tuelle vaihtoehto.
Jälkeenpäin arvioiden n, 10000 vainajaa hoidon puutteeseen.
Sekä n, 5000 yritystä nurin ja 20000 työtöntä.- Anonyymi
Vetäsikkö arvion omasta päästä?
Ei niitä rahoja ainakaan oman kansan hoitoon mennyt https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009964714.html
Mutta "oma kansa ensin"- ajatteluhan on demarien mielestä väärin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vetäsikkö arvion omasta päästä?
Ei niitä rahoja ainakaan oman kansan hoitoon mennyt https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009964714.html
Mutta "oma kansa ensin"- ajatteluhan on demarien mielestä väärin.En vetäissyt.
Netistä löytyy kun etsit.
Nimen omaan raha meni oman kansan hoitoon ja palkkojen maksuun sekä yritysten korona tukiin.
- Anonyymi
Lässyn Lässyn jatkuu vaan. Putinin pelko ja Trumpin ahterin nuolenta vie kaikki rahat nyt ja tulevaisuudessa. Pitäiskö ottaa mallia sieltä Espanjasta, kun siellå noin hyvin menee eikä vinkua kuin porsas. Typerä kanttura.
- Anonyymi
Mutta onhan suomen vähäälyinen lammas kansa ,vale maailman onnelisin kansa,kun ei älyä politikkojemme täyttä kusetusta🤣🤣🤣😂😂😂🤣🤣selekä keikka naurua🤫
- Anonyymi
Rikkaat Välimeren maat olivat Marinin ja Tuppuraisen mielestä suuremmassa avun tarpeessa kuin kannattajiensa köyhäksi rosvoama arktisen alueen EU-suomi.
Kauppalehti 19.10.2023
Analyysi / Suomi nuolee näppejään, mutta tämä Etelä-Euroopan maa kuittaa 163:n miljardin euron EU-tuet
Espanja elvytettiin Eiroopan talouden moottoriksi.
......,
- Anonyymi
Riikka on oikeassa. Lukekaa se juttu älkääkä länkyttäkö paskaa.
- Anonyymi
Joo, silloin elvytetään kun jossain on rahan tarve. Ei kai EU ole joku keskustelukerho. Hyvä vaan että EU:ssa on ostovoimaa. Kyllä Trump olisi sinne lainannut ja tehnyt Espanjasta Jenkkilän siirtomaan.
Miksi Riikka Purra otti nyt tämän esille? Siirtääkseen pois huomion omista teoistaan. - Anonyymi
Oikein vain hänen mielestään mutta se ei takaa, että on todella oikeassa.
vanha viisaus pätee tässäkin,,,älkää uskoko mitä politikko puhuu vaan mitä hän tekee.
Purra heittelee juttuja vain omille kannattajilleen eikä usko itsekään näihin juttuihinsa.
Puolueessa on selvästi paniikki päällä kun itse puheenjohtaja alentuu mielistelemään kannattajia.
Yleensä ja aiemmin rivi kansan edustajat heittelevät mitä sylki suuhun tuo.
- Anonyymi
Mikäli näitä elvytyksiä ei olisi aikoinaan tehty niin olis tullut koko Eurooppaan oikea lama. Tämä nykytilanne on oikeastaan ihan ok. versus siihen olisi käynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.411940Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291656Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761623Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001526Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851263Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1321257Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251166En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9972- 77959