Hei,
olemme hyvin vastuullinen pariskunta ja hyvin huolissamme poikamme sivellisyydestä. Hän on jäänyt kerran kiinni itsetyydytyksestä ja pelkäämme, että on myös luokan tytöistä kiinnostunut.
Emme haluaisi, että hän menettäisi poikuuttaan ennen kuin on täysi-ikäinen, jolloin hän on vastuussa itsestään. Olisi myös parempi, että harrastaisi itsetyydytystäkin vasta täysi-ikäisenä.
Olemme nyt suunnitelleet hänelle siveysvyön ostamista. Minkä mallinen kannattaisi ostaa ja mistä? Entä onko mitään hyviä käytännön vinkkejä jakaa? Kertokaa toki jos olette samassa tilanteessa olleet. Kiitos etukäteen. :)
Teinille siveysvyö 18-vuotiaaksi asti?
2
192
Vastaukset
- Anonyymi
Unohtakaa koko juttu.
- Anonyymi
Tämä oli kai tarkoitettu vitsiksi, mutta ongelma on monissa perheissä ihan todellinen. Ei siihen ole muuta ratkaisua kuin valvonnan lisääminen ja rangaistusten koventaminen. Kun meidän poika jäi kiinni pornon katsomisesta, rangaistukseksi määrättiin kuukauden viikkorahojen menetys ja netin käyttökielto yksin omassa huoneessa. Hän ei saa enää viedä puhelinta omaan huoneeseen. Puhelin ja tietokone tarkastetaan ennen jokaista viikkorahan maksua. Seuraamme myös tarkemmin missä ja kenen kanssa poika liikkuu. Soitamme yllättäen ja pyydämme videokuvaa. Ei ole enää päässyt tekemään mitään sopimatonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533926KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912320Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261521- 281516
- 151172
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032