Yhdessä koneessa on tuo Win98 käyttis, onko turvallinen? Kone menee myös nettiin silloin tällöin. Käytän myös pankki asiointiin tätä myllyä.
Windows 98SE
8
178
Vastaukset
- Anonyymi
EI OLE TURVALLISTA! TURVATONTA! MUTTA PUHUT PASKAA! KOSKA SILLÄ ET PÄÄSE PANKKIASIOITA HOITAMAAN! EI TOIMI!
- Anonyymi
Tulee mieleen joskus 2005 tienoilla, kun asentelin nettiin kytkettynä w98:n. Siinä oli virus jo ennen asennuksen päättymistä eli asennussofta asensi siinä sivussa sitten viruksen.
- Anonyymi
Win98 oli turvaton jo omana aikanaan. Nykyisellään se on käyttökelvoton, koska juurisertifikaatti on vanhentunut aikoja sitten. Käyttökelpoista selaintakaan ei liiemmin ole tarjolla, niin eipä tuolla verkkoon ole mitään asiaa. Ainoa, missä tuolle itse näkisin käyttöä, niin jossain retrokoneessa, että voisi pelata tuon aikakauden pelejä oikealla raudalla, ilman mitään emulointia.
- Anonyymi
Menee silloin tällöin nettiin, edellisen kerran varmaan -90 luvulla.
- Anonyymi
Tämä täytyy olla trolli ei kukaan käytä antiikkia pankkiasiointiin tai on pahasti päässä vikaa
- Anonyymi
Mitä tällä palstalla muuta on kuin trolleja ja päästään vialla olevia?
- Anonyymi
Ysikasi on hyvinkin turvallinen käyttöjärjestelmä nykyisin, mitkään nykyiset haitakkeet ei siinä toimi. Eikä tosin mikään muukaan joka on tehty viimeisen viitentoista vuoden aikana.
- Anonyymi
Onneksi ne pankkien sivut itsessään jo estää käytön antiikkisysteemeiltä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161