Alkaa olla jännät paikat kai Jokikylän työmaalla. Mitenköhän nämä löydöt selitetään? Paha väittää että kivikauden riihimäkeläiset ovat ne kaivaneet 5000 vuotta sitten :D
Cthulhun tunneleit löydetty lisää?
Anonyymi-ap
10460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pieni pelko tuli kun vanha foorumin talo puretaan ettei käytävät tule esille, Rity talon montussa ne jätettiin sen seinän taakse. Onneks tuossa Ag grillin ympärillä olevan purkutyömaan alla ei ole ole kulkuja
On niitä kaivettu, lapiot ja hakut on vielä tallessa.
Kontiontieltä pääsee tunneleita pitkin Paloheimonkadulle asti.
Riihimäki on kuivatun suon päällä. Miten olette voineet kaivaa tunneleita SUOHON?
Jokikylän kaivurikuskien suut on tukittu rahatukulla
Niihin tunneleihin voisi rakentaa metroliikennettä varten kiskoja. Olisi sellaisia10 hengen metrovaunuja, joilla voisi siirtyä paikasta toiseen.
Mitä ihme sieniä porukka taas vetänyt
Ne tunnelit on hyviä nimenomaan sienten viljelyyn. Mikäs sen mukavampaa kuin napsia sieniä siellä tunnelissa, kun on matkalla prismasta cittariin.
Onhan tunneleista sekin hyöty, että siellä ei pysty ketään häiritsemään ja vakoilemaan äänillä ja säteillä.
Mistä sinne tunneliin tulee ilma? Mistä valaistus? Eiks siellä ole aika kylmä? Voihan sinne ottaa mukaansa kannettavan kokoisen e-aseen.
Harjun ali menevässä tunnelissa on ensi viikolla pop-up kahvila