Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mieleen, että talossa on hiljaisuus aika. Kukaan ei ollut talon asukkaita. Varmaan itsekin haluaisitte rauhassa nukkua.
Aivottomat
23
1529
Vastaukset
- Anonyymi
Poke varmaan haki kamansa, kun lähti pitkälle reissulle. Ei ehtinyt lomailla täällä oli niin ahne työmies.
- Anonyymi
Eiköhän tässä pärjäillä!!
- Anonyymi
Kaikki eri autoja ja yhdessä tyttö kuskina kirjavaksi maalatussa Mersussa.
- Anonyymi
Soitto 112 kahteen ja kutsua virkavalta paikalle.
- Anonyymi
Poke oli KaiPr rakuuna ja Lahden pormestari.
Lahti ja Kuhmo kaipaa Pokea. - Anonyymi
Tyttökö? Ja muut nuoria poikia, lie tytöllä paikat hellinä? Ennen hevosella kuljettiin, nyt bensakoneella, samat aatokset nuorilla.... Lihanhimo, joskus kerta on ensimmäinen.
- Anonyymi
Ei huolta, siellä persut pohtineet katastrofaalista gallup romahdusta.
- Anonyymi
VATIPÄÄT
- Anonyymi
toivottavasti tämä uusi poliisi pistää nämä idiootit kuriin jotka yöt rällää noilla romuilla kortit pois autokoulu uuiksi ja romut paaliin.
- Anonyymi
Vajakit!
- Anonyymi
Kuulkaapas hyvät herrat!
Se on hyvä merkki, kun nuoriso on liikkeellä pikkutunneilla, jos vielä on kuokka kädessä, niin eikun paranee, sähkölamppu mukana että ei kompastu.
Tuosta voi päätellä, että etsivät lieroja. Täällä on kaivattu kovasti, kaivannais teollisuutta Kainuuseen. Pienimuotoisia aloittamisen merkkejä on jo nähtävissä. Nuoriso näyttää meille mallia. - Anonyymi
Helppo ongelman ratkaisu,,,,,,muuta pois.
- Anonyymi
Ei ne kaikki asukkaatkaan vuokra taloissa hiljaisuus aikaa ja toisten kotirauhaa kunnioita. Öisin mestaan ja päivisin nukutaan.
- Anonyymi
Öisin mesutaan
- Anonyymi
Geenit ja kemia panee nuoret valvomaan, kun ilta tulee, nuoret näkee sen elämänsä mahdollisuutena ja tunteena, että nyt täytyy lähteä liikkeelle.
"Vierivät kivet ei sammaloidu" - Anonyymi
Järjestyssäännöissä on hiljasuusaika määritelty klo 23.00- 07.00. Harva niitä sääntöjä noudattaa, mutta nukkuakin pitäisi yöllä. Päivisin tulee ihan normaalia elämisen ääniä, ei se ketään haittaa.
- Anonyymi
Hiljasuusaika on kylläkin klo 22.00-7.00. Nimenomaan öisin pitäisi saada nukkua, päivällähän sitä valvotaan ja normaalit elämisen äänet voi päivällä kuulua.
- Anonyymi
Energiajuomat valvottaa kummasti, niitä kun hörppii 2 - 3 purkkia illassa, niin turha odottaa unta.
Ja uni kun ei ota tullakseen, aika käy pitkäksi yön aikana. Niin etitään poppi vehkeistä seuraa, basso jumputus täysillä.- Anonyymi
Joo ja piri.
Sen voimalla voi hyvin valvoa pari vuorokautta putkeen.
- Anonyymi
Nykyinen "musiikki" aiheuttaa jo itsessään mielenterveysongelmia teineille. Toista se oli ennen, kun Jumalaankin uskottiin. 🙏😌
- Anonyymi
Jos yöllä valvottaa, niin pitää nukkua päivällä lyhkösiä ettoneita, vaikka kaksin kappalein. Niin jaksaa kummasti taas.
- Anonyymi
Tai jättää energia juomien litkiminen vähemmälle sekä muiden piristeiden käyttö.
- Anonyymi
työtön yötön, kaipaa sielunkummania..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1347238Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1015011Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk743816Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273084Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni522644Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,442289Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu712072Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t302005Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on101946KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa31648