Henkilökuntaa lähtee? Mikä riivaaja kirkkoon on iskeny?
Mikä seurakuntaa riivaa?
12
201
Vastaukset
- Anonyymi
Sama kun muuallakin: Hierarkia-ongelma eli kaikki eivät olekaan työyhteisössä samanarvoisia ja se, että johtajat sairastuvat ns. "johtaja"-tautiin. Vanhat työntekijät alkaa olla jo vähissä monissa paikoissa ja loputkin halutaan savustaa pihalle.
- Anonyymi
Eikös se ole se Paara kun täällä päin ollaan?
- Anonyymi
Arvot ei kohtaa. Joillekin on äärimmäisen vaikeaa, että kirkko tukee ja liputtaa sateenkaariväkeä ja jakaa ruoka-apua köyhille.
- Anonyymi
Äänestäjänä toivoisin päättäjilta kommentteja mitä seurakunnan työyhteisössä tapahtuu. Suurta teeskentelyä taitaa olla koko touhu ulospäin ja työyhteisö ihan sirpaleina johdon törkeän käytöksen vuoksi alempiaan kohtaan. Ovi on käynyt nyt liian tiuhasti, paitsi kirkkoherran kohdalla. Nyt olisi peiliin katsomisen paikka ja pieni itsetutkiskelu voisi auttaa tekemään johtopäätöksiä omasta toiminnasta.
- Anonyymi
Kirkkoherra taitaa olla enemmän ihminen kuin moni muu seurakunnassa. Se ei uskonnollisille konservatiiveille käy, heidän pitää päästä lyömään lyötyjä ja olemaan ylempiarvoisia. Varsin kauas on tultu lähimmäisenrakkaudesta ja muista Jeesuksen opeista.
- Anonyymi
Nämä piirit ovat varsin usein tunkkaisuudestaan tunnettuja. Ei käy kateeksi.
- AnonyymiUUSI
Kirkkoherrako siellä kiusaa alaisiaan?
- AnonyymiUUSI
Sitähän nämä tunkkaiset yrittää väittää. Kaikki tuki ja tsempit kirkkoherralle. Thoughts and prayers tunkkaisille.
- AnonyymiUUSI
Jumala lopulta arvioi kuka on tehnyt oikein ja kuka väärin.
- AnonyymiUUSI
Niin juuri, turha kirkon meininkejä on täällä märehtiä, oli Bovaeria tai ei. Eteenpäin sateenkaariliput liehuen.
- AnonyymiUUSI
Taitaa pois potkitut olla kuitenki taivaan puolella lopulta. Syylline sit hiilillä.
- AnonyymiUUSI
Voi, piti tulla vielä itkemään. Etkö olekaan varma Jumalan tuomiosta? Muuten, onko joku irtisanottu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2008920
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k265368- 534631
- 894390
- 583573
- 513346
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.583208Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262846Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv442666- 432601