ABC RAVINTOLA

Anonyymi-ap

Kävin paikallisella ABC- liikenneasemalla vessassa ja huomasin että salissa luki isolla "RAVINTOLA"! Hieman nälissäni ajattelin ruokailla ja menin pöytään odottamaan tarjoilija ja ruokalistaa.
Istuin puoli tuntia eikä mitään tapahtunut. Ei hovimestaria, ei tarjoilijaa. Tunnin odottelun jälkeen poistuin edelleen nälkäisenä ja hämmästyneenä paikalta.
Ovella vielä vilkaisin taakseni ja kyllä siinä luki "RAVINTOLA". En todellakaan ymmärrä miksi.

10

270

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän yleensä ravintolassa tuodaan ruokalista ja tarjoillaan pöytiin. Joskus pöydissä on oikein kangasliinat.

    • Anonyymi

      seisova pöytä ja istuva härkä

      • Anonyymi

        Joo, seisova pöytähän noissa on ja jos tilaat piffiä, se tuodaan nenän eteen, mutta "ravintola" -nimitys on hiukan yliampuva nimitys huoltisten ruokaloille. Itse söin kerran abc:lla, enkä erehdy toista kertaa. Ihan paska sapuska. Se riitti jäi niin huono maku ko paikan safkoihin.


    • Anonyymi

      Onhan siellä apsillakin "tarjoilija", joku työharjoittelija kantaa haalean annoksen pöytääsi haahuillen ja peukalo pitkällä kastikkeessasi. Jos se annos olisi kuuma, niin ei se sitä peukaloa uittaisi siinä!
      Pois mennessään se tokaisee "ruokahalua" ja imee peukalostaan kastikkeet suuhunsa.

      • Anonyymi

        Kerroit juuri itsestäsi ja aivojesi tyhjyydestä


    • Anonyymi

      Mitä se sitten haittaa?

    • Anonyymi

      Jokaisessa ravintolassa myydään naudan sisäfilepihvejä, mutta apsin ravintolassa ei. Jos ne osaisivat paistaa sen, niin medium olisi jo ylikypsä ennen kuin se löytäisi pöytääsi.

    • Anonyymi

      Joillakin ravintoloilla on tyylinä kehua ruokaansa paikallisilta hankittuna hyväksi, ikäänkuin siitä pitäisi maksaa enemmän.

      • Anonyymi

        Paikallisenhan tulisi olla edullisempaa kun sen toimitusmatka on lyhyempi. Kokki on saattanut työmatkallaan hakea.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2416
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1501
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      643
      1016
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe