Kävin paikallisella ABC- liikenneasemalla vessassa ja huomasin että salissa luki isolla "RAVINTOLA"! Hieman nälissäni ajattelin ruokailla ja menin pöytään odottamaan tarjoilija ja ruokalistaa.
Istuin puoli tuntia eikä mitään tapahtunut. Ei hovimestaria, ei tarjoilijaa. Tunnin odottelun jälkeen poistuin edelleen nälkäisenä ja hämmästyneenä paikalta.
Ovella vielä vilkaisin taakseni ja kyllä siinä luki "RAVINTOLA". En todellakaan ymmärrä miksi.
ABC RAVINTOLA
10
270
Vastaukset 10
- Anonyymi
Kyllähän yleensä ravintolassa tuodaan ruokalista ja tarjoillaan pöytiin. Joskus pöydissä on oikein kangasliinat.
- Anonyymi
seisova pöytä ja istuva härkä
- Anonyymi
Joo, seisova pöytähän noissa on ja jos tilaat piffiä, se tuodaan nenän eteen, mutta "ravintola" -nimitys on hiukan yliampuva nimitys huoltisten ruokaloille. Itse söin kerran abc:lla, enkä erehdy toista kertaa. Ihan paska sapuska. Se riitti jäi niin huono maku ko paikan safkoihin.
- Anonyymi
Onhan siellä apsillakin "tarjoilija", joku työharjoittelija kantaa haalean annoksen pöytääsi haahuillen ja peukalo pitkällä kastikkeessasi. Jos se annos olisi kuuma, niin ei se sitä peukaloa uittaisi siinä!
Pois mennessään se tokaisee "ruokahalua" ja imee peukalostaan kastikkeet suuhunsa.- Anonyymi
Kerroit juuri itsestäsi ja aivojesi tyhjyydestä
- Anonyymi
Mitä se sitten haittaa?
- Anonyymi
Jokaisessa ravintolassa myydään naudan sisäfilepihvejä, mutta apsin ravintolassa ei. Jos ne osaisivat paistaa sen, niin medium olisi jo ylikypsä ennen kuin se löytäisi pöytääsi.
- Anonyymi
Joillakin ravintoloilla on tyylinä kehua ruokaansa paikallisilta hankittuna hyväksi, ikäänkuin siitä pitäisi maksaa enemmän.
- Anonyymi
Paikallisenhan tulisi olla edullisempaa kun sen toimitusmatka on lyhyempi. Kokki on saattanut työmatkallaan hakea.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 711295
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1381064Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i114737Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku16641S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant24627Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀37586Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁61551Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul23532Mies miksi moinen vetäytyminen?
1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku52529Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk63511