ABC RAVINTOLA

Anonyymi-ap

Kävin paikallisella ABC- liikenneasemalla vessassa ja huomasin että salissa luki isolla "RAVINTOLA"! Hieman nälissäni ajattelin ruokailla ja menin pöytään odottamaan tarjoilija ja ruokalistaa.
Istuin puoli tuntia eikä mitään tapahtunut. Ei hovimestaria, ei tarjoilijaa. Tunnin odottelun jälkeen poistuin edelleen nälkäisenä ja hämmästyneenä paikalta.
Ovella vielä vilkaisin taakseni ja kyllä siinä luki "RAVINTOLA". En todellakaan ymmärrä miksi.

10

270

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän yleensä ravintolassa tuodaan ruokalista ja tarjoillaan pöytiin. Joskus pöydissä on oikein kangasliinat.

    • Anonyymi

      seisova pöytä ja istuva härkä

      • Anonyymi

        Joo, seisova pöytähän noissa on ja jos tilaat piffiä, se tuodaan nenän eteen, mutta "ravintola" -nimitys on hiukan yliampuva nimitys huoltisten ruokaloille. Itse söin kerran abc:lla, enkä erehdy toista kertaa. Ihan paska sapuska. Se riitti jäi niin huono maku ko paikan safkoihin.


    • Anonyymi

      Onhan siellä apsillakin "tarjoilija", joku työharjoittelija kantaa haalean annoksen pöytääsi haahuillen ja peukalo pitkällä kastikkeessasi. Jos se annos olisi kuuma, niin ei se sitä peukaloa uittaisi siinä!
      Pois mennessään se tokaisee "ruokahalua" ja imee peukalostaan kastikkeet suuhunsa.

      • Anonyymi

        Kerroit juuri itsestäsi ja aivojesi tyhjyydestä


    • Anonyymi

      Mitä se sitten haittaa?

    • Anonyymi

      Jokaisessa ravintolassa myydään naudan sisäfilepihvejä, mutta apsin ravintolassa ei. Jos ne osaisivat paistaa sen, niin medium olisi jo ylikypsä ennen kuin se löytäisi pöytääsi.

    • Anonyymi

      Joillakin ravintoloilla on tyylinä kehua ruokaansa paikallisilta hankittuna hyväksi, ikäänkuin siitä pitäisi maksaa enemmän.

      • Anonyymi

        Paikallisenhan tulisi olla edullisempaa kun sen toimitusmatka on lyhyempi. Kokki on saattanut työmatkallaan hakea.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1506
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1348
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      814
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      120
      771
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      62
      715
    6. 53
      691
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      559
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      529
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      515
    Aihe