Kävin paikallisella ABC- liikenneasemalla vessassa ja huomasin että salissa luki isolla "RAVINTOLA"! Hieman nälissäni ajattelin ruokailla ja menin pöytään odottamaan tarjoilija ja ruokalistaa.
Istuin puoli tuntia eikä mitään tapahtunut. Ei hovimestaria, ei tarjoilijaa. Tunnin odottelun jälkeen poistuin edelleen nälkäisenä ja hämmästyneenä paikalta.
Ovella vielä vilkaisin taakseni ja kyllä siinä luki "RAVINTOLA". En todellakaan ymmärrä miksi.
ABC RAVINTOLA
10
227
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän yleensä ravintolassa tuodaan ruokalista ja tarjoillaan pöytiin. Joskus pöydissä on oikein kangasliinat.
- Anonyymi
seisova pöytä ja istuva härkä
- Anonyymi
Joo, seisova pöytähän noissa on ja jos tilaat piffiä, se tuodaan nenän eteen, mutta "ravintola" -nimitys on hiukan yliampuva nimitys huoltisten ruokaloille. Itse söin kerran abc:lla, enkä erehdy toista kertaa. Ihan paska sapuska. Se riitti jäi niin huono maku ko paikan safkoihin.
- Anonyymi
Onhan siellä apsillakin "tarjoilija", joku työharjoittelija kantaa haalean annoksen pöytääsi haahuillen ja peukalo pitkällä kastikkeessasi. Jos se annos olisi kuuma, niin ei se sitä peukaloa uittaisi siinä!
Pois mennessään se tokaisee "ruokahalua" ja imee peukalostaan kastikkeet suuhunsa.- Anonyymi
Kerroit juuri itsestäsi ja aivojesi tyhjyydestä
- Anonyymi
Mitä se sitten haittaa?
- Anonyymi
Jokaisessa ravintolassa myydään naudan sisäfilepihvejä, mutta apsin ravintolassa ei. Jos ne osaisivat paistaa sen, niin medium olisi jo ylikypsä ennen kuin se löytäisi pöytääsi.
- Anonyymi
Joillakin ravintoloilla on tyylinä kehua ruokaansa paikallisilta hankittuna hyväksi, ikäänkuin siitä pitäisi maksaa enemmän.
- Anonyymi
Paikallisenhan tulisi olla edullisempaa kun sen toimitusmatka on lyhyempi. Kokki on saattanut työmatkallaan hakea.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572794Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362399SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past911657Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301119Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155821Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80754Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52696Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44672- 43645