ABC RAVINTOLA

Anonyymi-ap

Kävin paikallisella ABC- liikenneasemalla vessassa ja huomasin että salissa luki isolla "RAVINTOLA"! Hieman nälissäni ajattelin ruokailla ja menin pöytään odottamaan tarjoilija ja ruokalistaa.
Istuin puoli tuntia eikä mitään tapahtunut. Ei hovimestaria, ei tarjoilijaa. Tunnin odottelun jälkeen poistuin edelleen nälkäisenä ja hämmästyneenä paikalta.
Ovella vielä vilkaisin taakseni ja kyllä siinä luki "RAVINTOLA". En todellakaan ymmärrä miksi.

10

270

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän yleensä ravintolassa tuodaan ruokalista ja tarjoillaan pöytiin. Joskus pöydissä on oikein kangasliinat.

    • Anonyymi

      seisova pöytä ja istuva härkä

      • Anonyymi

        Joo, seisova pöytähän noissa on ja jos tilaat piffiä, se tuodaan nenän eteen, mutta "ravintola" -nimitys on hiukan yliampuva nimitys huoltisten ruokaloille. Itse söin kerran abc:lla, enkä erehdy toista kertaa. Ihan paska sapuska. Se riitti jäi niin huono maku ko paikan safkoihin.


    • Anonyymi

      Onhan siellä apsillakin "tarjoilija", joku työharjoittelija kantaa haalean annoksen pöytääsi haahuillen ja peukalo pitkällä kastikkeessasi. Jos se annos olisi kuuma, niin ei se sitä peukaloa uittaisi siinä!
      Pois mennessään se tokaisee "ruokahalua" ja imee peukalostaan kastikkeet suuhunsa.

      • Anonyymi

        Kerroit juuri itsestäsi ja aivojesi tyhjyydestä


    • Anonyymi

      Mitä se sitten haittaa?

    • Anonyymi

      Jokaisessa ravintolassa myydään naudan sisäfilepihvejä, mutta apsin ravintolassa ei. Jos ne osaisivat paistaa sen, niin medium olisi jo ylikypsä ennen kuin se löytäisi pöytääsi.

    • Anonyymi

      Joillakin ravintoloilla on tyylinä kehua ruokaansa paikallisilta hankittuna hyväksi, ikäänkuin siitä pitäisi maksaa enemmän.

      • Anonyymi

        Paikallisenhan tulisi olla edullisempaa kun sen toimitusmatka on lyhyempi. Kokki on saattanut työmatkallaan hakea.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1598
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      732
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      612
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      519
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe