Pentti Maliselta tuli täyttä asiaa OP Kuhmosta ,se on niin ,että kun Savolainen puhuu,vastuu siirtyy kuulijalle!!
Pankki fuusiosta Kuhmossa!!!
7
340
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän tässä pärjäillä!!
- AnonyymiUUSI
Kiitos Pentti ammattitaitoisesta kirjoituksesta, avaa tilannetta maallikolle. Ikävää että Kuhmo ei halunnut olla tukemassa maakunnallista menestystä pankkisektorilla vaan lähti muiden kelkkaan, asian ratkaisi muut asiat kuin talousluvut. Onneksi on olemassa Kainuulainen menestyvä vaihtoehto.
- AnonyymiUUSI
Aika näyttää miten käypi.
- AnonyymiUUSI
Kainuulainen on sydämeltään Kainuulainen.
- AnonyymiUUSI
Mihin me tarvitsemme pankkia.
- AnonyymiUUSI
Menestyjän kelkkaan on kiva hypätä.
- AnonyymiUUSI
Kuhmon Osuuspankin ei tarvitse ensisijaisesti pohtia sitä kuinka Kuhmo saisi enemmän yhteisöveroa. Eikä Pankin tarvitse miettiä kaikkien Kuhmolaisten etua vaan Pankin Asiakkaiden etua.
Kun pankki liittoutuu kauempana olevien pankkien kanssa niin Pankin toimintojen karsiminen tulevaisuudessa ei ole niin todennäköistä, kuin jos Kuhmon Op olisi liittynyt Sotkamon kanssa samaan ryhmään.
Minusta pankki ajatteli Kuhmon Osuuspankin ja sen asiakkaiden etua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662308Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291616Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1721574Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.941404Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851233Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1241189Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241140En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77949