Asekaupat Israelin kanssa osoittaa että suomi on täysin Israelin puolella. A-studiossa 13.05.2025 ei sanallakaan otettu kantaa. Suomi ei kokoomuspuol. edustajan mukaan ole kummankaan valtion puolella. Täyttä valetta. Muut pohjoismaat on tunnustanut Palestiinan valtion. Köyhät kyykkyyn sano meidän suuri Häkömies.
Asekaupat
Anonyymi-ap
6238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomessa on tapana olla hyökkäyksen kohteeksi joutuneen puolella.
Ja terroristeja vastaan.
Täällä Suomessa näköjään tuetaan terrorismia.Mukamas Israel ei saisi taistella terroristeja vastaan.Vaaditaan aselepoa. Harvemmin puhutaan, vaaditaan panttivankien vapautusta. Miksi ei vaadita Ukrainaa lopettamaan sotiminen. Näinhän Suomessa vaaditaan Israelin kohdalla, kun hamas hyökkäsi.
"Miksi ei vaadita Ukrainaa lopettamaan sotiminen."
Jos Venäjä lopettaa sotimisen, sota loppuu. Jos Ukraina lopettaa sotimisen, Ukraina tuhoutuu. Ymmärrätkö nyt? Kaikki muut ymmärtävät paitsi sinä.
Niinhän Israelkin tuhotuu jos lopettaa sotimisen hamasia vastaan. Ymmärrätkös, ? Tämä on niin päivänselvä asia. Ei Israel, eikä Ukraina voi lopettaa sotimista.
Sota loppuu,kun hamas laskee aseensa ja vapauttaa syyttömät panttivangit.