Aada on kiva ja kaunis, onko kuinka yleinen nykyään? ei ainakaan tällä palstalla..
Mitä mieltä
Aada nimestä?
5485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Muistan vähän aikaa sitten lukeneeni joka toisesta viestistä kuinka joku on nimetty Aadaksi, eli on ainakin ihan hiljattain ollut hyvinkin suosittu. Ihan kiva nimihän se on. Ei se oman lapsen nimeäminen muiden lapsista ole kiinni.
Aada on oikein kaunis ja uudempi nimi.Paljon kauniimpi kuin esim.iida.Siis loistava nimi mielestäni!
Olen miettinyt et sit joskus, ku tytön teen (tai saan!) sen nimeksi tulee Aada Sofia. En oo paljoo tuota nimeä kuullut, mutta uson että sekin on yleistymään päin.
Aada on nimi, josta en ole oikeastaan ikinä oppinut pitämään ja mitä noilla muilla nimipalstoilla oon lueskellut niin Aada tuntuu kovasti yleistyneen ja jatkaa vaan nousuaan eli kyllä monet tykkää ;o)!
mä ainakin tykkään siitä nimestä...en kai muuten olisi nimennyt tytärtäni aada emiliaksi! mun toinen nimi on myös emilia, kuten myös edesmenneen mummoni(kuoli hieman ennen aadan syntymää)..