kuvan olen saanut siirrettyä telkkariin s-video-kaapelilla. ääni pitäis ilmeisesti vetää suoraan äänikortista. millaista kaapelia tarvin ja mihin sen äänikortissa tökkään?
ääni telkkariin
3
316
Vastaukset
- ==>
Johto: toinen pää 3,5mm kuulokeplugi ja toinen pää 2xRCA. Johto tulee reikään jossa on tietokoneen kaiuttimet(line-out).
- helkutissa
"Johto: toinen pää 3,5mm kuulokeplugi ja toinen pää 2xRCA. Johto tulee reikään jossa on tietokoneen kaiuttimet(line-out)."
Vilkaisin koneen taakse. Siellä on tosiaan
"line out", mutta kaiuttimet ovat kyllä
kiinni reiässä "speakers" ? - ==>
helkutissa kirjoitti:
"Johto: toinen pää 3,5mm kuulokeplugi ja toinen pää 2xRCA. Johto tulee reikään jossa on tietokoneen kaiuttimet(line-out)."
Vilkaisin koneen taakse. Siellä on tosiaan
"line out", mutta kaiuttimet ovat kyllä
kiinni reiässä "speakers" ?En sen kummemmin viitsinyt tarkistaa tuota line-outia. Mutta siis mulla lähtee tuo kyseinen johto kaiutinliitännästä stereoihin ja sillä se myös pelittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944135
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.663403Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723044SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812519Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52336Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1992095Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302041- 41840
- 52746
- 70735