Näitä löytyy varmuudella myös Kokkolasta...Latvian turvallisuuspalvelu (MIDD) antoi vuosiraportissaan keskiviikkona erikoisen varoituksen, Euronews kertoo.
Sen mukaan eksyneiltä vaikuttavat turistit saattavakin olla itse asiassa venäläisiä vakoojia tai sabotoijia. MIDD antoi myös ohjeistuksen, jossa esitellään valeturistien todellisen luonteen mahdollisesti paljastavia seikkoja: epäsiisti ulkonäkö, yhteensopimattomat urheilu- tai sotilasvaatteet ja paikallisille esitettävät epäilyttävät kysymykset.
Venäläiset sabotoijat
9
384
Vastaukset
- Anonyymi
Koivuhaka...
- Anonyymi
Eräs kuntosali kokkolassa
- Anonyymi
Mönkkörit pyörii
- Anonyymi
Ei paljon kiinnosta. Keitän teetä, jos tulevat vastaan.
- Anonyymi
Suomi ja hallitus sabotoi jo itse itseään niin paljon ettei tässä veli venäläisten pikku vaklaus leikit paljon kiinnostusta.
Kyllä se vihollinen on ihan toisessa suunnassa ja oma vika jos karhu suuttuu kun sitä ärsyttää tarpeeksi. Näin se on . En ole kenenkään puolella, mutta ennen oli paremmin se puolueettomuus. Nyt kummarretaan ja pyllistetään väärään suuntaan..
Suomi on aina ollut niin velli housu, että aina pitää jonkun peppua nuolla ja mielistellä. Ikinä ei olla osattu johtaa omaa maata omalla agendalla ja tyylillä vaan aina on pitänyt muualta se johto saada ja neuvot.
Ensin ruotsi, sitten Venäjä ja sitten eu ja nyt USA . Ai niin ja sitten siinä välissä vielä Saksan kanssa piti leikkiä ja kaikki tietää miten siinä kävi - Anonyymi
Onneksi tytti hoitaa maan asiat
- Anonyymi
Kuntosali
- Anonyymi
Täysin avoimesti, salilla tiedon vaihto tms
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täysin avoimesti, salilla tiedon vaihto tms
Varmaan jotain tärkiääkin lienee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504029Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso163989Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133077Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663038Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1492602- 752528
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282243- 301669
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1141554- 201425