Mulla on käytössä vähän vanhempi Polaris Ranger 570, T3a-luokan malli. Se on rekisteröity 40 km/h rakenteelliselle nopeudelle, mutta oon poistanut rajoittimen, elikkä nykyään huiput on noin 80 km/h. En silti ajele kovempaa kuin 60 km/h.
Koska rakenteellinen nopeus on 40 km/h, mönkijässä pitää olla hitaan ajoneuvon kolmio. Oon kuitenkin miettinyt, voisiko sen repäistä pois, kun se saa koko laitteen näyttämään oudolta — harvassa koppimönkkärissä näkee kolmioita nykyään. Lisäksi kolmio tekee ulkonäöstä rumemman ja tuntuu, että muut autoilijat lähtee ohittamaan paljon herkemmin, kun luulevat että ajan hitaasti. Se voi myös pistää helpommin poliisin silmään.
Ja jos ajan sillä 60 km/h kuten suurin osa koppimönkkäreistä nykyään, niin näkeekö poliisin rekisterinlukija heti, että laitteella saisi mennä vaan 40 km/h? Jos jää kiinni, niin mitä siitä voisi seurata?
570 rangerista kysymys
Anonyymi-ap
4
407
Vastaukset
Mielenkiintoisia kysymyksiä.
Toivottavasti saat vastauksia.- Anonyymi00001
Kilvet lähtee, sakot, en usko että muuta. Ei ainakaan yleensä tule.
- Anonyymi00002
pitää olla am121 kortti ettei se lähde
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1794280Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4413243Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142128Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141790Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51178- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24931- 54906
- 73896