570 rangerista kysymys

Anonyymi-ap

Mulla on käytössä vähän vanhempi Polaris Ranger 570, T3a-luokan malli. Se on rekisteröity 40 km/h rakenteelliselle nopeudelle, mutta oon poistanut rajoittimen, elikkä nykyään huiput on noin 80 km/h. En silti ajele kovempaa kuin 60 km/h.

Koska rakenteellinen nopeus on 40 km/h, mönkijässä pitää olla hitaan ajoneuvon kolmio. Oon kuitenkin miettinyt, voisiko sen repäistä pois, kun se saa koko laitteen näyttämään oudolta — harvassa koppimönkkärissä näkee kolmioita nykyään. Lisäksi kolmio tekee ulkonäöstä rumemman ja tuntuu, että muut autoilijat lähtee ohittamaan paljon herkemmin, kun luulevat että ajan hitaasti. Se voi myös pistää helpommin poliisin silmään.

Ja jos ajan sillä 60 km/h kuten suurin osa koppimönkkäreistä nykyään, niin näkeekö poliisin rekisterinlukija heti, että laitteella saisi mennä vaan 40 km/h? Jos jää kiinni, niin mitä siitä voisi seurata?

4

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielenkiintoisia kysymyksiä.

      Toivottavasti saat vastauksia.

    • Anonyymi00001

      Kilvet lähtee, sakot, en usko että muuta. Ei ainakaan yleensä tule.

      • Anonyymi00002

        pitää olla am121 kortti ettei se lähde


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe