Stagala on nuori mies jonka itseluottamus on harhaisen korkea se ei vastaa todellisuutta. Hänellä on kieltämättä myös lahjakkuuta ja luonnetta sitä ei voi kiistää.
Nyt kun tietää ottelusta Immun kanssa esimerkiksi totuuden että Immu oli oikeasti huonossa kunnossa painonpudotuksesta johtuen myös hänet nähneiden ja ennen ottelua jutelleiden mukaan asia saa uuden käänteen. Stagala on toki lahjakas mutta ei näin lahjakas miltä näytti ottelussa ja millaista kuvaa pitää itsestään esillä. Uho osoittaa vain hänen lapsellisuuden ajattelussa. Stagala myös joka haastattelussa nostaa omaa egoaan ja kehuu itseään joka on sen merkki että itseluottamus ei vastaa sitä mitä olet. Hän luulee oikeasti nyt että on vaarallinen ja huippu ottelija jota kenenkään ei pitäisi haastaa ja kukaan ei pärjää. Kertoo tyhmyydestä. Kenenkään katseesta ei pysty määrittämään voittaako tyypin vai ei. Se kumpi ei tuijota toisen naamaa ei ole heikompi välttämättä. Osa ihmisistä kuten itsekkin en näe mitään syytä tuijottaa jonkun rumaa naamaa en silti koe olevani alistettu vaikka käännän katseeni muualle tai koe etten pystyisi hoitamaan tarvittaessa tätä tuijottavaa henkilöä. Stagala on vielä nuori poikanen ja kyllä elämä hänetkin vielä tavoille opettaa sekä nöyräksi. On myös lapsellista kuvitella että nyt kaikki Stagalan ikäiset pyyhkii vanhemmilla miehillä lattiaa. Ei pidä paikkaansa.
Stagalan ja Immun ottelussa tapahtui se mahdottomaksi ajateltu ja syytkin on selvillä. On mielenkiintoista nähdä jos Stagala ottaa haasteen vastaan vielä immua vanhemmalta henkilöltä Halmeen kaverilta joka voi todennäköisesti pyyhkiä lattiaa Stagalalla. Miten hänen egonsa käy sitten? Tuollaiset kaverit yleensä putoaa korkealta kun ovat nostaneet itsensä pilvilinnaan kultatuolille. Stagalan jutusta sanoisin muuten että en ole seurannut hänen someaan joten en tiedä mistä kohuista puhutte mutta ymmärrän kyllä että suomalaiset on vähän yksinkertaisia ja menee trendien ym mukana tietämättä itsekkään välttämättä miksi jollekkin huutelevat ja miksi syyttävät.
Tapaus Stagala
Anonyymi-ap
1
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142830Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212751Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182504Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431431- 1441334