Läpituntkuskeille faktaa

Uudessa AKT lehdessä. Voi tutustua ja miettiä!
151183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Itse ainaki pärjään mainiosti läpitunnilla lukematta moista lehteä.
Tykkään työstäni mutta sen mitä akt miehiä työpaikalla jututtaa on työnantaja aina se suurin vihollinen ja joka on syynä että heillä on vaikeaa sopeutua.

2Äänestä
  • Ja työnantajan suurin vihollinen on tessin tunteva työntekijä!

    1Äänestä

En minäkään lukisi jos....🤣

Äänestä

Roskisdyykaritkin pärjää kun vaan jotain löytyy

Äänestä

Jallu lehden keskiaukemalta saat myös uutta iloa työpäivääsi.

Äänestä

Kyllä Joku hoitaa. T. Joku

Äänestä

Ei kyl ole valittamista. Ketkä tessin haluaa menkööt sen perässä.
Onni on työrauha, hyvä kalusto ja omat asiat ja talous kunnossa.
Niiltä ajoilta kun sai kiekkoautolla painaa menemään.

Äänestä

Eikö kukaan olekkaan neuvotellut palkkaansa itse ilman liittoja 40€/h? Onko tämä huijausta?

1Äänestä

Onko rahtarit koskaa ajatelleet että jos paikallinen sopiminen tulisi työpaikoille nousisi tuntipalkat ja ylitöistäkin alettaisiin maksaa

Äänestä
  • Paikalliset sopimukset ovat mahdollisia aina,nyt vaan paikallisesti voidaan muuttaa yleistä sopimusta huonommat , työnantajan sanelemat sopimukset.
    Joten palkkojen nousu on kyllä hyvin epätodennäköistä.
    En tiedä missä Pilvilinna prinsessa sadussa joku kuvittelee saavansa parempaa sopimuksen yksin neuvotellen, no nyt 42v töissä, enkä ala vieläkään uskomaan Jeesukseen enkä ilman liittoja, oikeasti parempia sopimuksen saaneisiin.

    2Äänestä

Kuskille läpituntipalkka, isännälle uus mersu

1Äänestä

Vassarilehti ! Täytys kyl olla tosi kännissä, et sellaseen tarttus 🤮

Äänestä

Kyll mää teen tessillä 150 tuntia kahteen viikkoon.🤑

Äänestä
  • Mä koetin kanssa mutta ei jääny palkoille. Enemmän kuluja kun 2vko kuussa vapaalla. Nyt teen 3vko töitä ja 175-185 tuntia lisineen. Just riittää rahat olla se yks vko vapaalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uudessa AKT lehdessä. Voi tutustua ja miettiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu