Lomille lomps.

Mitähän tuota tekisi lomalla? Muolimaa tekis mieli kiertää ja vähä katella.
6218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jooo...mee poekkeen Savosta. Tuu vaekka Kaenuuseen Suomussalamelle.

Äänestä

Mee turkkiin.

Äänestä

Mee Venäjälle.

Äänestä
  • Ehottomasti meet Venäjälle eikä tarvi takasin tulla

    Äänestä

Jokaiselle viikonpäivälle löytyy kylä missä käyt.
Näljänkä,Vuokki,Vääkiö,Ruhtinansalmi,Piispajärvi,Moisie ja Ahvela
Eikun eväät reppuun ja menoxi jo mualima avartuu

Äänestä

Suomussalmen keskustan pääset

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitähän tuota tekisi lomalla? Muolimaa tekis mieli kiertää ja vähä katella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu