Tulevat 7-luokkalaiset

Ens syksyyn 7-luokalle menevät kysykää tääl vapaasti ihan mitä vaan kysymyksii ylä-asteeseen liittyen. Ite oon menossa ens syksyyn ysille joten enköhän ihan konkari täs ylä-astees oo. EI OO OLEMASSA HUONOJA KYSYMYKSIÄ
10526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuka vastaisiin vastaa.
Oletko maalaisjärjellä varustettu ja omat lapsesi jo parikymppisiä.
Vai oletko asiantuntija jolle ei ole maalaisjärkeä, vain koulupohja.

3Äänestä
  • Joo no tänne ei tarvii tulla esittää mitää vitun hikkeä. Tää oli nyt tarkotettu niille jota jännittää ylä-asteelle meno ja haluu kysyy jotai siihen liittyen.

    Äänestä

Mikä on sun lempiaine ja onko ollut vaikeita kokeita?

Äänestä
  • Mun lempiaine on terkka. Kokeitten vaikeus riippuu ihan siit et mikä on aiheen. Joitteki opettajien kokeet on helpompia kun toisten. Mut ei kokeet ylä-asteel oo ylitse pääsemättömii. Mä vetäsen niist aina 8-9 koska harjottelen niihin.

    Äänestä

Kato homopornoa

Äänestä

Kokeet ln helppoi homma vapaat ja läksyy tuleemeil ainaki vähemmän ku alakoulus. Sääntöjen roikkominenki ln helpompaa kukaan ei ehdi vahtimaan koko aikaa tosin jotkut asiat otetaan tääl kyl vakavammin. Mut ei kyl oo mitään hätää sanoisin et ku tähän tottuu ni helpompaa

Äänestä
  • Samaa mielt mut meil esim kauppaa meno on vaikeet koska ne vitun ulko ovet on lukos tunnit nii en voi mennä hypäril. Oon kuullu et muiski kouluis ovet on lukos

    Äänestä

Pitääkö valita jotain valinnaisia aineita ja mitä sä oot valinnut?

Äänestä
  • Valinnais aineet valita vasta kasille ja ysille. Eli seiskal on kaikki taide aineet (kässä, kuvis, musa yms). En tiiä meneeks kaikis koulusi näin mut meil ainaki valittaa yks pitkä valinnainen joka on koko kasin ja ysin. Sit valitaa niit lyhyitä ja ne vaihtelee eri kouluissa paljon et mitä vaihto ehtoo on, kuinka monta tuntii viikos. Mul on pitkään kuvis ja lyhyinä oli kuvis ja musa

    Äänestä

Olet muutama vuosi jäljessä :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ens syksyyn 7-luokalle menevät kysykää tääl vapaasti ihan mitä vaan kysymyksii ylä-asteeseen liittyen. Ite oon menossa ens syksyyn ysille joten enköhän ihan konkari täs ylä-astees oo. EI OO OLEMASSA HUONOJA KYSYMYKSIÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu