Terveyspalvelut

Voiko olla totta että meiltä häviää kaikki terveyspalvelut täältä!
162143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Terveysasema on kiinni syyskuun alusta vuoden 2025 loppuun. Saa nähdä että avautuuko asema vielä ensi vuonna. Ei kannata sairastua.

Äänestä
  • Ja koska jatkon jälkeen todetaan, että hyvinhän ne pärjää ilmankin, niin päättävät sulkea kokonaan. Kuka olisi uskonut, että nykypäivänä voidaan tehdä näin järjettömiä ehdotuksia, palveluita huononnetaan parantamisen sijaan.

    1Äänestä

Voi se olla hyvinnin totta !

Äänestä

Osaavilta kiekkonuorilta veivät hallin ja terveyspalvelut. Nyt joutuu muuttamaan kaupunkiin missä on terveyspalvelut ja kiekkohalli.

Äänestä

Kuoleva kylä.

Äänestä

Onhan meillä terveystalo

Äänestä
  • No eipä ole sitäkään enää viikon-parin jälkeen.

    Äänestä

  • Saarijärvellä on terveustalolla mahdollista päästä yleislääkärin vastaanotolle. Helpottaa tilannetta jos on rahaa maksaa..

    Äänestä

Meille tulee siihen supersali..

Äänestä

Pitänyt jo vuoden tulla

Äänestä

Nyt Karstulaan valittiin vielä valtuustonpuheenjohtaja saarijärveltä !

Äänestä

Mielenkiintoinen on päivän Keskisuomalaisessa väistyvän aluevaltuuston pj:n näkemys: Karsia pitää ja tietysti täältä maakunnasta. Liekö yleisemminkin demarien kanta ? Paljon on puhetta digitaalisista ja liikkuvista palveluista. Eivät ne ihmistä korvaa. Melko iso on edelleen sellaisten ikäihmisten määrä, joka ei osaa digipalveluita käyttää. Ikääntymisen ja dementian myötä myös digitaidot heikkenevät tai loppuvat.
Olisipa mukava, jos joku laskisi, mitä vaikkapa Karstulan soteku-keskuksen muutaman kuukauden sulku oikeasti säästäisi. Eivät sairastumiset vähene yhtään, henkilökunta kulkee muualle töihin, asiakkaat joko omalla autolla tai Kela-taksilla perässä, tilat lämmitetään ja kuluja syntyy.
Eräs alueen kansanedustaja totesi taannoin, että ainoa palvelu on kohta ruumisauto. Voipa olla, mutta maksullinen taitaa olla sekin.

Äänestä
  • Ilmeisesti kaikkia eivät ymmärrä, että kunnan tmv säästäminen ei tarkoita kuntalaisen säästämistä. Päinvastoin: palvelusta koituvia kuluja siirretään suoraan palvelunsaajalle. Kulkemiset, omavastuuosuus...

    Äänestä

Ei ole tietoa.. .!

Äänestä

Toivottavasti kaikki palvelut säilyy!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voiko olla totta että meiltä häviää kaikki terveyspalvelut täältä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu