Muutto rikkaaseen Sotkamoon eessä.

Paltamo jääköön, mie lähen.
9835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joo mee vaan.

Äänestä

Mee mee hyvä ihminen vaikka Helssinkiin saakka

Äänestä

Etkö vieläkkää oo mänt. Kuhan joutavia jauhat vuosikauvvet.

Äänestä
  • No niin, nyt täällä ollaan ja isossa okt järven rannalla, rahhoo on ja uusi autokin.Siellähän mätänette paltamoloiset.

    Äänestä

Sinne ei köyhien ees kannata männä. Palluukyyti tullee samontein.

Äänestä

Muistathan mäkättää mennessäsi ..ethän vain luiki häntä koipien välissä takasi?

Äänestä
  • Ihanaa katkeruutta...

    Äänestä

Työtä tekevä Paltamolainen tervetuloa.

Äänestä

Menitkö ihan varrrmasti ? Ettet höpäjä omiasi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paltamo jääköön, mie lähen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu