Olisiko aika puuttua asiakaspalvelun laatuun.?
Henkilöt todella töykeitä,kun palauttaa viallisen tuotteen,vaikka tuotteessa selvä valmistusvirhe.
Prismojen TV mainokset todella yli ampuvia ja ylimielisiä.
Prisma Riihimäki
8
819
Vastaukset
- Anonyymi
Ja mä oon niin tykänny tän kaupungin ilmapiiristä, myös prismassa.
Itse kun muistaa olla positiivinen vaik miten harmittaa niin kyllä sieltä samalla fiiliksellä vastataan. Myös prismassa.- Anonyymi
Asiallisuus kyllä loppuu siihen paikkaan, kun Prismassa kysyy ystävällisesti myyjältä, jos löytää, jotain ja vastaukseksi saa töykeyttä ja naamasta näkee, että "vittuako tuokin kyselee, hakis itse". Minun ystävällisyyteni ja kohteliaisuuteni lopouu siihen. Kerran sanoin, kun tarvitsin apya "anteeksi, että keskeytän juoruiluhetkenne" jujlin kyllä, etteivät puhuneet töihin liittyvistä asioista. Silloin olin tarkoituksella tosi vittumainen ja syystäkin.
- Anonyymi
Valitettavasti kokemukset aloittajan kanssa samansuuntaiset.
Kassapalvelut olleet asiallisia, mutta asiakaspalvelussa palvelu välillä tökkii ,vaikka kuinka yrittäisi käyttäytyä fiksusti.
Valitettavasti asiakkaissa eläkeläiset käyttäytyvät törkeimmin, Mihin teillä sellainen kiire ja hoppu aina? - Anonyymi
Elämäänsä kyllästynyt haahka itsepalvelukassalla on tympeä ja ylimielinen.Asiakaspalatus ei onnistu myöskään vaan palvelu on töykeää ja v....maista.
- Anonyymi
Kyllä Prismassa asiakaspalvelu on pääsääntöisesti ystävällistä. Toki muutama henkilö on hieman töykeän oloinen, mikä johtunee heidän synnyinmaasta ja sen perinteisestä asiakaspalvelusysteemistä.
Muistakaa niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan - Anonyymi
Kyllä tämä kohdalleni osunut oli ihan aito suomalainen nainen.
Mutta homma tökki jankutuksen merkeissä ja koetettiin tyrmätä aiakkaan mielipiteet,vaikka tuotteessa selvä valmistusvika.
Asiakas äänestää helposti jaloillaan,koska onneksi valinnan varaa löytyy Keskon "kioskilta". - Anonyymi
Jälleen sekoilua Prismassa kahvitarjousten kanssa. Lappu, Juhla Mokka loppu , lappu kohteessa. Juhla Mokkaa oli kuitenkin siinä muutama paketti. Nämä saikin tarjous hinnalla. Lappu korvaava tuote Kulta katriina.
Kaksi pakettia matkaan,mutta kassa ilmoitti,eivät ole tarjoustuotteita. Ei muuta kuin palautus.
Miksi jatkuvaa sekoilua asiakaspalvelussa ja tarjouksissa ? - Anonyymi
Palvelualttius puuttuu kyllä monelta ko. liikkeen henkilöltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1104625Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734385Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331423Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61109Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100- 67989
- 56964
- 92938