Palvelukassamaksu

Palvelukassoille pitää laittaa palvelukassamaksu. jokainen palvelukassaa käyttävä maksaa ostoksiensa yhteydessä 1€:n palvelumaksun. Silloin asiakkaat oppivat paremmin käyttämään itsepalvelukassoja. Näin kassajonot lyhenee ja palvelu paranee, kun kassamyyjä saa palvelumaksusta 50% provikkaa verovapaana. Myyjät viihtyy kassoilla paremmin.
11303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Typerää kun joku ladynä itseään pitävä änkeää täyden kärryn kanssa itsarille vatkaamaan tavaroitaan edestakaisin.
Pikakassa on pikakassa eikä marketturismikiertueen viimeinen ajanviettopaikka.

Äänestä

En käytä itsepalvelukassaa, ellei itsensä palvelemisesta saa alennusta ostoksiin.

Äänestä
  • bonus eero maksaa tupla bonukset

    Äänestä

Eikö palvelukassalla pitäisi olla tippisysteemi? Hyvin varustellulle kassaneidille enemmän tippiä ja risupartaselle ei mitään.

Äänestä

Vai vielä tippiä? Nehän duunaavat neljän tonnin kuukausiliksalla ja saavat hyvät henkilökuntaedut. 🍀🍀🍀

Äänestä
  • Ekkönää pikkasen valehtele?
    "Kaupan kassojen keskimääräinen kuukausipalkka on noin 2320 euroa. Osa-aikaisissa töissä työskentelevät saattavat ansaita hieman vähemmän, kun taas kokoaikaisilla myyjillä palkka voi nousta yli 2700 euroon."

    Äänestä

Ja 10 euroa itsepalvelukassoille, jotta saadaan maksaa työttömille, joita tämä robotisaatio tuottaa. Itseasiassa kaikki automatisointi pitäisi laittaa verolle. Eli sama vero, jonka työläiset joutuisivat maksamaan, jos he tekisivät vastaavan työn. Jos automatisaatio korvaa kymmenen ihmistä, niin vastaava kymmenen ihmisen vero automaatille. Näin se aivan oikeasti pitäisi olla, jotta tämä maa pelastuisi.

Äänestä
  • eikös ne automaatit voi ulkoistaa alihankkijoilla ja jokainen voi tuoda oman automaatin?

    Äänestä

Asiakas itse toimii kassana itsepalvelukassoilla, joten ostoksista pitää saada alennus!!!

Äänestä

Kassaneideillä tulisi olla hyvät tissit.

Äänestä
  • Voi olla semmoset saunatissikin jotka voi heittää olan yli saunassa kun vastoo, ei haittaa kassalla mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palvelukassoille pitää laittaa palvelukassamaksu. jokainen palvelukassaa käyttävä maksaa ostoksiensa yhteydessä 1€:n palvelumaksun. Silloin asiakkaat oppivat paremmin käyttämään itsepalvelukassoja. Näin kassajonot lyhenee ja palvelu paranee, kun kassamyyjä saa palvelumaksusta 50% provikkaa verovapaana. Myyjät viihtyy kassoilla paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu