Kohta siirryttävä taas prepaind-liittymään

kun operaattorit nostaa koko ajan laskutusliittymien hintaa. Prepaindissa kun lataa aina kahdellakympillä niin hinta on aina sama ja puhekäytössä riittää pariksi kuukaudeksi ja silloin tällöin saa ilmasen kympin. Netti tulee sitten seinästä taloyhtiön piikkiin joten siitä ei tarttee välittää.
3253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niinhän se entinen jahvettikin sanoi, että polttoaineen hinnankorotukset eivät vaikuta häneen mitenkään. Hän ostaa aina viidelläkympillä bensaa.

Äänestä

Jos EU aikoo vaatia kilpailun vapaaksi eri maissa niin hinnat nousee entisestään, vaikka ei uskoisi että Suomessa nytkään halvimmasta päästä.

Äänestä

Siirryin jo, aaaah mikä vapaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kun operaattorit nostaa koko ajan laskutusliittymien hintaa. Prepaindissa kun lataa aina kahdellakympillä niin hinta on aina sama ja puhekäytössä riittää pariksi kuukaudeksi ja silloin tällöin saa ilmasen kympin. Netti tulee sitten seinästä taloyhtiön piikkiin joten siitä ei tarttee välittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu