Kalja todella kusettaa

Anonyymi-ap

Kaljasta, viinasta tulee alkuun niin kepee olo, kuten tiedämme. Mutta raakaa kusetusta se on. Miettiä sopii, sitten kun kirroosi ym. tullut ja makaat kärsineenä 60v. Oliko se niin kivaa? Tai jos aivot dementoituu jo 45v, oliko rattoisaa? Alkoholi on paska kaveri, jonka mukaan ei järkevä lähe. Se vie eri suuntaan johon sinä haluisit.

5

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä sen mukaan on ihan itse ja omalla päätöksellä lähdettävä. Kenellä aiemmin, kenellä myöhemmin alko ottaa ohjat mutta valinta on oma.

    • Anonyymi

      Myös kahvi virittää bishan tuloo merkittävästi. Kun miehellä on riittävästi ikää, sillä tunnetusti ei pela mikää.
      Onneksi jää ihon tuottama hyvä olo. Siitä lapsetkin hyötyvät.

      Vanhana äijän kökkäreenä kerron kuitenkin tosijutun. No. Keräännyttiin erään kinkeripiirin terveysasemalle mitä häntä itsekukin hoitoo saamaan.
      Mukana tai asiakkaana sattui olemaan pieni itkuherkkä tyttölapsi.

      Antoi kuulla pahan olonsa kuuluvasti. Vanha kökkäre kaivoi kokemuspussistaan lapsen syliinottomielen. Otti lapsen syliinsä etänä.
      Näitä energiajuttuja. Harva niistä edes haluaa kuulla.

      Äiti ehkä aavisti jotain tapahtuneen. Lapsi sai virtaa. Hän vaihtoi vapaalle ja alko naureskelemaan.

      Jongunjoen tuol puol rantaa.

    • Anonyymi

      Ihan kiva juttu. Pohjois-karjalan miehiä kaivattiinkin tänne kommentoimaan. Ite Kainuun miehiä, juotu on joo kyll ja liikaakin. Nälkämaan poikia, juoma maistuu, mutta samoin työki. Persehiessä työssä ja ilalla kotiin. Yksinäiseen kotiin.

    • Anonyymi

      Mulle kerran näytti äiti, miten asiat on. Olin 15v. Rajulla tuuleella oli, kun isä oli taas lähtennyt jonnekin. Saunaan tuli äiti vähäsen juoneena. Vastoja löytiin. Sanoi että panoa tässä, kun isäntäki lähti, puol vuotta panoa ilman. Mä menin lauteeleen, mutt aika nopeasti miekin kiihoituin. Äiti alkoi siinä liikuttaan. Tunsin nautintoa ja epäilystä. Lopuksi laukesin äitin 46v sisään, eikä isälle kerrottu mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      1952
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      71
      1324
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      1003
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      98
      948
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      91
      855
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      98
      715
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      610
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      544
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      517
    10. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      240
      474
    Aihe