Tänään tulee Eveolla uusintana Close, kertoo kahdesta 13v pojasta joita kiusataan koulussa nimittelemällä homoiksi. Toinen alkaa siksi pitää etäisyyttä, eikä toinen kestä hylkäämistä. Kannattaa katsoa, ensiesitys ollut kai Suomessa Rakkautta ja anerkiaa festareilla.
Söpöt pojat ja näyttelevät todella uskottavasti, tippa tuli silmään.
Hyvä elokuva
11
750
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.imdb.com/title/tt9660502
Tuossa kerrotaan enemmän ja kauniita kuvia.- Anonyymi
Ohjaaja oli nähnyt toisen pääosan esittäjän junassa kavereidensa kanssa, oli kysynyt haluaako näyttelemään, suostui heti. Veikkaan että se onkin homo, toisella taitaa olla tyttökaveri, vaikka elokuvassa oli enemmän päinvastoin.
- Anonyymi
Heteroilla ottaa homot tunnon päälle kun eivät uskalla itse kokeilla. Natsisaksa ja homot dokumentissa silloin 17v poika kertoi miten natsit tappoi hänen 18v kumppanin. Riisuivat alasti, peltisanko päähän ja sitten laskivat rakkilauman raatelemaan alavartalon ja lopuksi söivät, 17v poika joutui katsomaan.
Pitivät homot erillään muista vangeista ettei tauti tarttuisi, halusiko ne sitten juutalaiset ja muut vangit lisääntyisi homostelun sijaan. Saivat kuitenkin raiskata toisiaan vapaasti.
Mustalaisillakin kummallisia perversioita toisten peräsuolesta, tunkevat sinne mitä tahansa harjanvarresta lähtien. Yksi nuoren miehen kidutusmurhaaja taas tuomiolla, aikaisemmin kidutti samalla tavalla vanhusta.- Anonyymi
Tässä kerrotaan tuosta pervosta piilohomppelista, murhainfosta löytyy keskusteluja myös aikaisemmista rikoksistaan. Kuolemantuomio olsi paras tuollaisille.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/823ca0f2-e555-468c-a3fb-e1901f021086
- Anonyymi
Tänään taas klo 22.00 Eveolla.
Varmaan aika moni hylkää kaverinsa jos kiusataan kun epäillään homoiksi ja miksi kenenkään sivullisen pitäisi edes tietää onko hetero, homo tai bi, eikä tarvitse itsekään karsinoida itseään mihinkään. Nuorena kannattaa kokeilla mikä itsestä tuntuu parhaalta.- Anonyymi
Tuohon aikaan tulee Peltirumpu, Close huomisen puolella 1.00. Hieman erikoinen lähetysajankohta K12-elokuvalle, mutta hienoa toki että ylipäätään lähetetään. Itseltäni tosin jää näkemättä kun en tuohon aikaa näin arkena viitsi valvoa eikä tuon ohjelman takia viitsi tallentavaa digiboksia lähteä hankkimaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuohon aikaan tulee Peltirumpu, Close huomisen puolella 1.00. Hieman erikoinen lähetysajankohta K12-elokuvalle, mutta hienoa toki että ylipäätään lähetetään. Itseltäni tosin jää näkemättä kun en tuohon aikaa näin arkena viitsi valvoa eikä tuon ohjelman takia viitsi tallentavaa digiboksia lähteä hankkimaan.
Jaa, tämä onkin pikauusinta ilmeisesti. Tämä Suomi24:n UUSI-merkintä pääsee aina välistä yllättämään, kun kommentoimani viesti olikin jo eilen illalla muutamaa tuntia aiemmin julkaistu. Noh, läytävätpä sitten mattimyöhäisetkin ohjelman. :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuohon aikaan tulee Peltirumpu, Close huomisen puolella 1.00. Hieman erikoinen lähetysajankohta K12-elokuvalle, mutta hienoa toki että ylipäätään lähetetään. Itseltäni tosin jää näkemättä kun en tuohon aikaa näin arkena viitsi valvoa eikä tuon ohjelman takia viitsi tallentavaa digiboksia lähteä hankkimaan.
Tullut nyt vähälle aikaa monta kertaa uusintana. Ihmettelen ikärajaa, nuoret näkee paljon raaempaa sisältöä jatkuvasti elokuvissa. Minusta se on enemmänkin kaunis elokuva, vaikkakin loppuu surullisesti.
- Anonyymi
Hyvä elokuva on sellainen, että siinä mennään vaikeuksien kautta voittoon. Täytyisi olla opetus, jossa hyvä voittaa pahan.
- Anonyymi
Ihastumiset ja rakastumiset on vähän eri asia kuin hyvä ja paha ja nuorilla voi seksuaalinen kiinnostuskin samaa sukupuolta kohtaan olla tilapäistä. Ystävyyttä pitäisi arvostaa aina, mutta sekin on ymmärrettävää jos toisten kiusaaminen vaikuttaa.
On tullut ala-asteella itsekin hiukan kiusattua, mutta olen ollut myös kiusatun kaverina. Aikuisena en ole lähtenyt mukaan mihinkään kiusaamiseen, mutta en jaksa ystävystyäkään ellen ole itse kiinnostunut ja laitan helposti välit poikki jos toinen on hankala.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321327
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa289956- 43855
- 33631
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html145623- 38587
- 52551
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244528528Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44511- 107488