..kun paikalliset rautakaupat menevät niin aikaisin kiinni. Kuka pöljä menee aamulla klo 7.00 rautakauppaan. Mä.menisin mieluusti klo 18 jälkeen
Joutuu aina tilaamaan netistä
8
1179
Vastaukset
- Anonyymi
Niin sinä, mutta rakentamisen ammattilaiset aloittavat duunit 7.00.
- Anonyymi
Kettuakan kiinnosta jonkun mökkiläisen puuttuva maalinsekitysastia mikä pitäs saada puolen yön aikaan.rakentajat ne rahat tuo ja työt alotetaan aamulla.vtun eläkeläiset mäkkiläiset tukkii liikenteen ja mesoaa aukioloajoista.
- Anonyymi
Perusta itsellesi oma rautakauppa, niin voit yksin istua siellä ja ihmetellä kun ei tule rahaa eikä asiakkaita.
- Anonyymi
Paikalliset tulee täsmällisesti.Mökkiläiset saa sahata ite lautansa.
- Anonyymi
Tokmanni hyvä
- Anonyymi
jaa, vuosikymmenet oon ihan hyvin pärjännyt tilaamatta mitään netistä. Rautakaupan kymmenen tunnin aukioloaika on riittänyt vallan mainiosti. Taitaa todelliset ostajat käydä aamulla ja päivällä.
- Anonyymi
Kyllä rakennusalalla töissä olevat aloittavat työnsä klo 7.00. Mikä siinä aamuajassa on niin ihmeellistä. Mökkiläisellekin hyvä asia kun on tottunut menemään ajoissa töihin.
- Anonyymi
Kyllä muutama raksajätkä on seiskalta töissä.Osa haukottelee vielä kasinjälkeenkin.Lyhyt on tehokastyöaika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1547704Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2175725Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394628KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104236Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk763953Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,323838Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122991Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1092926Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,732433Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1122335