Väre on erittäin huono hoitamaan lukuisia ongelmiaan, saa kysellä sähköpostilla jatkuvasti, välillä vastaavat mutta välillä ei ja jos vastaavat niin eivät ymmärrä ongelmaa, vaan vastaavat asian vierestä
Väre on yhtiönä vaikea tapaus
14
1104
Vastaukset
- Anonyymi
Olikos tämä turha palstan aktivointi ihan itse asiasta ?
- Anonyymi
Mitä ongelmia sinulla on ollut. Itse olin kaksi vuotta väreen asiakas ilman mitään murheita.
- Anonyymi
Kuopiolainen kiero yhtiö savolainen j aropon kanssa tekee yhteistyötä. Ropo ryöstää ja huijaa sekä laskuttaa kaikesta perintä, lisä ja plus 5 euron lisämakusilla.
Kaikesta tulee päästä eroon jossa lukee Väre tai Ropo huijareita ja KKv puuttunut heidän toimintaansa.
Laskuttavat aina korkoa, lisämaksua ja erilaisia kuluja. Meiltä lähti koko taloyhtiö pois koska laskuttajan on Ropo ja ahnehtii kaikesta lisämaksuja sekä rosvo firma.
Väreeltä loppuu sähkösopimukset missä Ropo ja laajennamme tätä käytäntöä.
Oletteko huomannee tmiten suomeen tulee koko ajan erilaisia maksu, perintätoimistoja ja vie rahat. On Rocher Oytä, Klarnaa, Avidaa, Avardaa, Qliroa ja tied mitä olkaa varovaisia näiden kanssa . Lisäkuluja, maksuja ja korkeita korkoja.
Miksi suomessa ei osata rahastaa olemme liian kiltti kansa ja ajatelkaa kuinka vanhuksia etenkin tullaan huijaamaan jamaksattamaan joka masulla 5 euroa, yms lisä ja perintäkulua.
Maailma mennyt ryöstäjäjien käsiin. Miksi annamme luvan ja Suomi myy kaiken maailmalle rikkaat rikastuu ja lähtevät suomesta pois rahavirtojen mukana kuten tämä kauramestarikin ja rahat vie maksulliset naiset, lol. Tyhmyyttä ilmassa ja paljon suomessa. - Anonyymi
Taas alkoi jännittämään koska saamme seuravan aloituksen tästä aiheesta ?
- Anonyymi
Mitä tämä aloitus kertoo aloituksen tekijästä ?
- Anonyymi
Miten san estetty soitot jotka tulevat fortumin ja carunan myyjiltä?
- Anonyymi00009
Ja miksihän Caruna sinulle soittaisi?
- Anonyymi
Mitä jos ihan itse koittasit keksiä ?
- Anonyymi00010
Väreelläkin näyttää olevan ns. vaikeita asiakkaita mistä on aloitus on hyvä todiste !
- Anonyymi00011
Väre yhdistyy kookospähkinä Heleniin.
Mihinkä vaihtaisi?
Pakko vaihtaa. - Anonyymi00012
Mitä asiaa sulla on sähköyhtiöön.
Ei siinä tarvii kun maksaa lasku- Anonyymi00013
Sähköyhtiöön otetaan yhteyttä omistajan vaihdoksissa, sopimusasioissa, kuolinpesien laskutuksissa (valtakirjat, henkilömuutokset..)
Meillä kuolinpesän asioiden hoitamisessa pisteet sähköyhtiölle ala-arvoiset, osaamista ei tuntunut olevan kenelläkään kuukausien vääntö!!
Ei ole ainoa paikka missä ei ymmäretä valtakirjoista, yms mikäli yksi osakas ei enää oikeustoimikelpoinen (valtuutetut). - Anonyymi00015
Anonyymi00013 kirjoitti:
Sähköyhtiöön otetaan yhteyttä omistajan vaihdoksissa, sopimusasioissa, kuolinpesien laskutuksissa (valtakirjat, henkilömuutokset..)
Meillä kuolinpesän asioiden hoitamisessa pisteet sähköyhtiölle ala-arvoiset, osaamista ei tuntunut olevan kenelläkään kuukausien vääntö!!
Ei ole ainoa paikka missä ei ymmäretä valtakirjoista, yms mikäli yksi osakas ei enää oikeustoimikelpoinen (valtuutetut).Myös määräaikaisen sopimuksen päättymisen lähestyessä.
- Anonyymi00014
Mitä näin jännää seuraavaksi ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931422
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85872
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52811- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253667Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,9646Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä330639Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk57629- 53594