Tuleeko Natotukikohta Riihimäelle,? Paljon natohenkilöstöä muuttaa Riihimäelle ja uusi lentokenttä uusille hävittäjille?
Natotukikohta Riihimäelle
16
635
Vastaukset
- Anonyymi
Siitä oli puhetta, olisi hyvä mahdollisuus rakentaa uutta tänne.
Alkoivat tuota Punkan mäkeä louhimaan niin siihen tulisi tukikohta, hyvällä sijainnilla.- Anonyymi00011
Tähän on tullut muutos, NATO ihmiset kun oli käymässä oli nähneet punkan mäessä suuremman hyödyn mitä on tähän mennessä ajateltu.
Eiköhän se loppuvuodesta tule uutisiin mitä on suunnitelma - Anonyymi00016
Anonyymi00011 kirjoitti:
Tähän on tullut muutos, NATO ihmiset kun oli käymässä oli nähneet punkan mäessä suuremman hyödyn mitä on tähän mennessä ajateltu.
Eiköhän se loppuvuodesta tule uutisiin mitä on suunnitelmahienoo, edistys edistyy
- Anonyymi00003
No, nyt saatiin vastaus tuohon vuoden vanhaan kysymykseen. Naton yksikkö on tosiaan tulossa Riksuun - en tosin tiedä, tuleeko varuskuntaan mutta kuitenkin. Noin 80 henkilöä sinne on tarkoitus palkata.
- Anonyymi00004
veturitalleille se perustetaan.
- Anonyymi00005
Joo ja kohta kaikki Hyvinkääläiset käy töissä Riihimäellä
- Anonyymi00006
ja maksaa veronsa Hyvinkäälle.
Mitenkäs nämä Riksun robottikoulutetut.
- Anonyymi00008
Eli riihimäelle venäjä iskee ensin..nato paikka ja junarata tuhotaan kun venäjä aloitta sodan natoa vastaa..
- Anonyymi00009
Ja kun kaikkea mahdollista uutta rakennusta on pyritty ahtamaan aseman viereen, niin siitä olisi helppo tuhota ne.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ja kun kaikkea mahdollista uutta rakennusta on pyritty ahtamaan aseman viereen, niin siitä olisi helppo tuhota ne.
Jos olisi mennyt suunnitelmien mukaan, siellä olisi kiskojen vieressä kulttuuritalo: Peltosaaren koulu varhaiskasvatuksineen, kansalaisopisto, musikkiopisto, olisko kuvataidekoulukin ja jotakin muuta. -Ja aah, olisi se soterakennus : kaikenlainen sos.toimi ja terveydenhoito, ainakin entisen TK:n osalta.
Mutta kun riksun änkyrät pani hanttiin. - Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ja kun kaikkea mahdollista uutta rakennusta on pyritty ahtamaan aseman viereen, niin siitä olisi helppo tuhota ne.
Taitaa olla että NATOn toiminta perustuu näihin hajautettuihin toimintoihin siksi että hyökkääjän liikkeet paljastuvat ja varsinaisesta ohjauskeskuksesta päästään tekemään muuta sillä hetkellä.
Eli se mitä tulee, ei ole mitään sellaista mitä ei muualla olisi jo ollut
- Anonyymi00013
koulaiset voivat elää lisäaineilla
- Anonyymi00014
sehän olisi jonkunlainen tutkimusosasto, jossa räplätään tietokoneita 24/7.
- Anonyymi00015
F-35: t jotka sopivat ydinaseiden laukaisualustaksi saapuvat Suomeen syksyllä ja keväällä 2027. Kun poliitikomme ovat menneet lupaamaan Natolle että nuo voidaan varustaa Suomessa ydinaseilla saattaa Venäjä reagoida ennalta ehkäisevästi, jos sen tiedustelutiedoissa havaitaan Naton iskusuunnitelmia Venäjälle.. Venäjä todennäköisesti käyttäisi joukkotuhoaseita ja suuri osa Suomea tuhoutuisi. Ennenkaikkea kohteina voivat olla dca-tukikohdat, Mikkelin ja Riihimäen Nato keskittymät ja Helsingin hallintokohteer.
Nyt kannattaa vaatia suhteiden palauttamista itään.- Anonyymi00017
Ei niitä ydinohjuksia ole Suomeen tulossa. Turhaa höpötystä. Taktisista syistä annetaan agressiivisen naapurin pähkäillä, josko tsuhnalla olisi kunnon puikkoja heille varattuna.
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ei niitä ydinohjuksia ole Suomeen tulossa. Turhaa höpötystä. Taktisista syistä annetaan agressiivisen naapurin pähkäillä, josko tsuhnalla olisi kunnon puikkoja heille varattuna.
Suomi koettaa olla uhkaava sotilaallisesti, iskut tulevat tänne ja vanha NATO puoli voi rauhassa odotella tarviiko reagoida.
On tyhmää puhua asioista jos niitä ei tehdä.
Johan tuon näki että maa on droneilla iskettävissä.
Luulis että Vekaralla ois edes harjoittelun kannalla 24/7 tutkat ja maahavaintoasemat aktiivisena mutta ei, päästään muutaman km päähän tulemaan kenenkään näkemättä.
Pienen vinkin annan, antakaa poikien touhuta, ei niille flightradar riitä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464