Pellos Marin Oy kokemuksia

Anonyymi-ap

Onkohan täällä kyseisen yrityksen kanssa muita asioineita?
Itse olen hankkinut sieltä laiturin, joka toimitettiin viime kesänä rantaamme asennettuna.
Laiturissa ei toimituksen jälkeen huomattu
isonpia puutteita, eikä kesällä ollut kovia myrskyjäkään, joiden voimasta laiturin naulaukset (ei siis ruuvejakaan oltu rikkoutuneella alueella käytetty) olisivat pettäneet ja mm. tekovirheet paljastuneet.
Olen useanpaan kertaan yrittänyt tavoittaa Pellos Marinista henkilöä ja saada asiaan jonkinlaista ratkaisua, lähinnä selvien tekovirheiden korjaukseen, mutta kun ei sieltä vaivauduta edes vastaamaan, niin minkä teet, antaako asian olla ja onko vaan nieltävä tämäkin kusetus, sillä näitähän nykyisin näyttää riittävän,, monellakin eri alalla.
Henkilökunnassakin lienee tapahtunut muutoksia, koska aiemmin Pellos Marinin asiakastyytyväisyyskyselyssä on annettu viittäkin tähteä, nyt jopa 1-3 eli, kuvittelevatko olevansa niin erinomaisia, ettei kaikista asiakkaistaan tarvi välittää tuon taivaallista?
Kuvia ongelmista olen toimittanut, mutta kun tuntuu siltä, ettei niitäkään ymmärretä ja osata tulkita oikein!

Onko muilla kyseiseen yritykseen vastaavia kokemuksia?

1

546

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        149
        2433
      2. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        236
        987
      3. 66
        970
      4. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        120
        937
      5. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        73
        793
      6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

        Kohtaamaan minut mies?
        Ikävä
        71
        611
      7. Kissan kuolema

        https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
        Tuusniemi
        90
        561
      8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

        Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
        Ikävä
        50
        536
      9. Miten on, luotathan siihen?

        Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
        Ikävä
        38
        522
      10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

        saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
        Ikävä
        36
        488
      Aihe