Tuskin meidän ikäiset tilaavat lääkkeitä netistä mutta laitan kuitenkin. On ilmaantunut Hyvää apteekkia -nimetty valeapteekki, joka esiintyy tunnettuna suomalaisena apteekkina joka myy reseptilääkkeitä. Apteekki on kirjoittanut jopa historiaansa, joka on omiaan lisäämään luotettavuutta.
Kukaan ei tiedä varmasti mitä apteekin tuotteet sisältävät. Ei ole tietoa, saapuvat tilaamat tuotteet asiakkaalle vai menevätkö vain rahat. On terveysriski. Sivusto saattaa kalastella asiakkaan tietoja.
Hyvinkään apteekki varoittaa tästä valeapteekista sen vuoksi että lääkkeiden nykyinen saatavuusongelma saattaa houkuttaa tilaamaan tästä apteekista tuotteita.
Valeapteekki
9
172
Vastaukset
- Anonyymi
Mene jo maaten,niin ei aina sinun sepustuksiasi sivulla havaita multiainen.
- Anonyymi
???
- Anonyymi
En tilaa apteekista mitään, itseasiassa en tilaa mistään mitään. Menen paikan päälle ja ostan mitä ostan.
- Anonyymi
Tilaan tutusta apteekista puhelinsoitolla lääkkeeni ja muun apteekkitavaran
kotiin. Minulla on siellä tili, ja ne tuovat tilaamani tuotteet kotiin kympillä.
Se on kätevää liikuntarajoitteiselle.
Nettiapteekkia en ole käyttänyt.- Anonyymi
Tuo on varmin tapa, netti on aina hieman epävarma.
- Anonyymi
Tuo oli huolestuttava juttu lehdessä, mutta onneksi tuli nyt ilmi. Minä tilaan vain parista ennestään tutusta nettiapteekista.
- Anonyymi
Aina on epäilyttäävää netistä tilata.
- Anonyymi
Tuskinpa tilaaminen on iästä kiinni, emme sentään mitään fossiileja ole, tai en minä ainakaan ole. Tilaan nettiapteekista mm. kosmetiikkaa, pesuaineita, hampaiden hoitoon liittyviä tarvikkeita, ihovoiteita ja laastareita ettei tarvitse matkan taakse lähteä, mutta reseptilääkkeet haen aina itse apteekista, vaikka nekin voisi nettiapteekista tilata.
- Anonyymi
Niin tämä valeapteekki myy kaikkea tavaraa mitä muutkin apteekit. Myös käsikauppalääkkeet ja kosmetiikan. Sen lisäksi kertoo myyvänsä myös reseptilääkettä, mikä juuri tämän Hyvinkään apteekin varoituksen mukaan on riski. Ja kaiken tavaran suhteen varoittaa että onkohan varma että saa ylipäätään tavaran kotiin vai meneekö vaan rahat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot953761Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe453103- 793017
- 192825
- 282724
- 522432
- 192177
- 602108
- 581896
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121858