Karhu käynyt ainakin viime yönä meidän tontin takapihalla taajaman läheisyydessä. Voitaisiko asialle tehdä pikaisesti jotain ennenkuin sattuu ja pahasti!
Karhuhavainto
17
2135
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä syrjemmällä näkyy yhtenään riistakamerassa ja joskun pellon reunassa ja eipä se mitään paniikkia aiheuta. Kyllä täällä mahdutaan yhdessä elämään. Ihmiset on vaarallisempia toisilleen kuin joku karhu.
- Anonyymi
Just näin! Kunnan byrokraatit varsinkin on kuntalaisille vaarallisia! Ne vie rahat!
- Anonyymi
Karhuilla nyt on luonnollinen tapansa käyskennellä luonnossa ikiaikaisen luontonsa mukaan. Älä nyt vaan riehaannu säheltämään pyssyjen kanssa, sillä silloin saattaa to-
siaan sattua paha. - Sinulle. Karhu väistää ihmistä aina. Se on viisaampi.- Anonyymi
Väistää jos et vahingossa kulje pennun ja emän väliin.
- Anonyymi
Taitaa ennaltaehkäisy olla aivan uusi toiminta että se kestää aikansa toteuttaa. Ensin pitää jotain tapahtua että jää todisteita.
- Anonyymi
Siullako jo liipasinsormea syyhyttää päästä posauttamaan jotta pääset kiihkosi piähän?
- Anonyymi
Kyllä taajamamerkejä tulee isontaa jotta karhukin ne tajuaa!
- Anonyymi
Aluksi riittäisi se että ihmiseläimetkin saisivat kys. merkin älliinsä...Vasiten heikkopäisimmät ra-
tinkääntäjät taajamassa hörhöillessään. -Kevyen liikenteen liikkujana olen moniaasti todistanut
ja ollut itsekin näitten idioottimaisten autoilijoiden risteys- ja etuajo-oikeuden rikkomusten kohteena läheltäpiti tilanteissa.
- Anonyymi
Karhu, tuo kaunis luontomme eläintoveri ei halaja kenenkään inehmomme verta tahi
henkeä. -Eikä lausu loukkauksia ihmisen typeryydestä vaikka aihetta olisikin. <3 - Anonyymi
Jos se karhu etsi geo- kätköjä
- Anonyymi
Miksi ihmeessä tuo jalo eläintoverimme niin itselleen tarpeettomaan touhuun sekaantuisi?
- Anonyymi
Pääsitkö näkemään takapihallasi tämän komean metsän kuninkaan? -Kontio on sen verran arka imagostaan jotta vain harvat ja valitut saavat sen nähdä luonnossa ilmissään. Kaiken kaikkiaan kaunis on tämä eläintoverimme josta voimme olla ylpeitä.
- Anonyymi
Muutama karhu nähty jussina saunomassa Konneveden rannalla. Junannussima;)
- Anonyymi
Karhua lienee kaadeltu lujasti jussina monellakin rannalla.
- Anonyymi
Älä ärsytä sitä kontiota niin hyvä tulee. ;)
- Anonyymi
Karhu löysi geo kätkön.
- Anonyymi
Mur- mur. Uskaltaako lähteä sieni metsään ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1013133Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville482664Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122274Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111812- 1681464
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301208- 521092
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15896Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois111878Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.142813