Onko kellään kokemusta kyseistä firmasta Jyväskylässä?
Meillä oli vaunu heillä myyntitilissä myynissä. Yrittivät fiilata linssiin sen minkä ehti. Vaunulle oli sovittu summa minkä alle sitä ei saa myydä ilman puhelua miehelle.
Myyjä soitteli miehelle ja kertoi oli alkanut tulla kyselyjä ti iltapäivällä.
Ke iltapäivällä vaunun uusi omistaja (oli ostanut vaunun ti iltapäivällä.,vetänyt vaunun Tampereelle.)soitti miehelle kyseli tietoja sinulla on ollut tällainen vaunu. Mies hetken hölmönä kyllä se tietääkseni edelleen on minun.
Selvisi hän oli edellisiltana käynyt ostamassa meidän vaunun ja vaunu oli Tampereella. Myyjä ei ollut ostjalle kertonut, että vaunu on myynti tilillä myynissä. Eivät olleet antaneet miehen yhteystietoja. Ostaja oli selvittänyt miehen yhteystiedot ja soitti. Hän oli yllättynyt mies kertoi, että joo on se vaunu vieläkin minun. Ei kys firma ole meitä infonnut mitään kaupasta. Ostajan kanssa tuli puheeksi mitä oli juuri vaunusta maksanut.
Hetki puhelun jälkeen myyjä ilmoitti meille viestillä, että meidän vaunusta on tehty tarjous summalla x. Summa oli paljon alle sovitun alarajan. Siinä kohtaa miehellä verenpaineet nousi yrittää vielä kusettaa päin näköä. Mies soitti kys myyjälle kyseli, niin mikä juttu. Myyjä ei vieläkään sanonut vaunu on jo myyty.
Mies teki myyjälle asian selväksi on tietoinen uudesta omistajasta, vaunun tämän hetken sijainista ja hänen juuri vaunusta maksamasta summasta. Nyt kannattaa lopettaa valehtelu. Tuo summa - välitys palkkio olisi parempi olla hyvin nopeasti meidän tilillä. Se summa on jotain ihan muuta kuin se summa mitä hän viestillä ilmoitti.
Myyjä lupasi laittaa rahan heti miten, kiitos tämä helatorstai raha ei ole vielä siirtynyt. Toivottavasti siirtyy huomenna meidän tilille. Ostaja odottelee vielä varmennetta vaunusta niin kauan kuin kys summa on meidän tilillä. Varmenne lähtee vasta kun raha on saapunut. Jos ei huomenna saavu sitten olis poliisille mentävä. Tehtävä petoksesta tms rikosilmoitus.
Arte caravanhuolto/arte autotukku/arte company oy
Anonyymi-ap
0
454
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1642474Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from532034- 1041947
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen311940Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276531939Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la601264- 1221136
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20983- 54920
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110877