Onko kellään kokemusta kyseistä firmasta Jyväskylässä?
Meillä oli vaunu heillä myyntitilissä myynissä. Yrittivät fiilata linssiin sen minkä ehti. Vaunulle oli sovittu summa minkä alle sitä ei saa myydä ilman puhelua miehelle.
Myyjä soitteli miehelle ja kertoi oli alkanut tulla kyselyjä ti iltapäivällä.
Ke iltapäivällä vaunun uusi omistaja (oli ostanut vaunun ti iltapäivällä.,vetänyt vaunun Tampereelle.)soitti miehelle kyseli tietoja sinulla on ollut tällainen vaunu. Mies hetken hölmönä kyllä se tietääkseni edelleen on minun.
Selvisi hän oli edellisiltana käynyt ostamassa meidän vaunun ja vaunu oli Tampereella. Myyjä ei ollut ostjalle kertonut, että vaunu on myynti tilillä myynissä. Eivät olleet antaneet miehen yhteystietoja. Ostaja oli selvittänyt miehen yhteystiedot ja soitti. Hän oli yllättynyt mies kertoi, että joo on se vaunu vieläkin minun. Ei kys firma ole meitä infonnut mitään kaupasta. Ostajan kanssa tuli puheeksi mitä oli juuri vaunusta maksanut.
Hetki puhelun jälkeen myyjä ilmoitti meille viestillä, että meidän vaunusta on tehty tarjous summalla x. Summa oli paljon alle sovitun alarajan. Siinä kohtaa miehellä verenpaineet nousi yrittää vielä kusettaa päin näköä. Mies soitti kys myyjälle kyseli, niin mikä juttu. Myyjä ei vieläkään sanonut vaunu on jo myyty.
Mies teki myyjälle asian selväksi on tietoinen uudesta omistajasta, vaunun tämän hetken sijainista ja hänen juuri vaunusta maksamasta summasta. Nyt kannattaa lopettaa valehtelu. Tuo summa - välitys palkkio olisi parempi olla hyvin nopeasti meidän tilillä. Se summa on jotain ihan muuta kuin se summa mitä hän viestillä ilmoitti.
Myyjä lupasi laittaa rahan heti miten, kiitos tämä helatorstai raha ei ole vielä siirtynyt. Toivottavasti siirtyy huomenna meidän tilille. Ostaja odottelee vielä varmennetta vaunusta niin kauan kuin kys summa on meidän tilillä. Varmenne lähtee vasta kun raha on saapunut. Jos ei huomenna saavu sitten olis poliisille mentävä. Tehtävä petoksesta tms rikosilmoitus.
Arte caravanhuolto/arte autotukku/arte company oy
Anonyymi-ap
1
871
Luetuimmat keskustelut
- 71850
- 113789
- 37722
- 140715
- 70627
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40619Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu161511- 28508
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58503Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47470Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 63465
- 69455
- 41432
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0432- 45423
- 35418
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74416Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59405