Onko kellään kokemusta kyseistä firmasta Jyväskylässä?
Meillä oli vaunu heillä myyntitilissä myynissä. Yrittivät fiilata linssiin sen minkä ehti. Vaunulle oli sovittu summa minkä alle sitä ei saa myydä ilman puhelua miehelle.
Myyjä soitteli miehelle ja kertoi oli alkanut tulla kyselyjä ti iltapäivällä.
Ke iltapäivällä vaunun uusi omistaja (oli ostanut vaunun ti iltapäivällä.,vetänyt vaunun Tampereelle.)soitti miehelle kyseli tietoja sinulla on ollut tällainen vaunu. Mies hetken hölmönä kyllä se tietääkseni edelleen on minun.
Selvisi hän oli edellisiltana käynyt ostamassa meidän vaunun ja vaunu oli Tampereella. Myyjä ei ollut ostjalle kertonut, että vaunu on myynti tilillä myynissä. Eivät olleet antaneet miehen yhteystietoja. Ostaja oli selvittänyt miehen yhteystiedot ja soitti. Hän oli yllättynyt mies kertoi, että joo on se vaunu vieläkin minun. Ei kys firma ole meitä infonnut mitään kaupasta. Ostajan kanssa tuli puheeksi mitä oli juuri vaunusta maksanut.
Hetki puhelun jälkeen myyjä ilmoitti meille viestillä, että meidän vaunusta on tehty tarjous summalla x. Summa oli paljon alle sovitun alarajan. Siinä kohtaa miehellä verenpaineet nousi yrittää vielä kusettaa päin näköä. Mies soitti kys myyjälle kyseli, niin mikä juttu. Myyjä ei vieläkään sanonut vaunu on jo myyty.
Mies teki myyjälle asian selväksi on tietoinen uudesta omistajasta, vaunun tämän hetken sijainista ja hänen juuri vaunusta maksamasta summasta. Nyt kannattaa lopettaa valehtelu. Tuo summa - välitys palkkio olisi parempi olla hyvin nopeasti meidän tilillä. Se summa on jotain ihan muuta kuin se summa mitä hän viestillä ilmoitti.
Myyjä lupasi laittaa rahan heti miten, kiitos tämä helatorstai raha ei ole vielä siirtynyt. Toivottavasti siirtyy huomenna meidän tilille. Ostaja odottelee vielä varmennetta vaunusta niin kauan kuin kys summa on meidän tilillä. Varmenne lähtee vasta kun raha on saapunut. Jos ei huomenna saavu sitten olis poliisille mentävä. Tehtävä petoksesta tms rikosilmoitus.
Arte caravanhuolto/arte autotukku/arte company oy
Anonyymi-ap
0
99
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1743291
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012685Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371457Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011369Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221211- 451119
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3081045Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti491022Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1201008Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.35911