Toimitusjohtajien mielenterveyspalveluina 2023-25. Mikä poliisiaseman tulevaisuus on?
Imatran poliisiaseman tulevaisuus?
30
525
Vastaukset
- Anonyymi
Imatran poliisiaseman tulevaisuus on suurennuslasin alla. Kaakkois-Suomen poliisi on perustanut uuden työryhmän, jonka tehtävänä on laatia esitys poliisipalveluiden tuottamistavan uudistamisesta Imatralla.
- Anonyymi
Uutisvuoksen artikkeli 12.8.2024
- Anonyymi
Kysyivät, että pidänkö heitä ihan pelleinä. Vastasin; ei minun tarvii. Te teette sen ihan itse.
Tuosta on aikaa. Ennen tätä nykyistä sirkusta. - Anonyymi
Poliisiasemalta vuodetaan tietoja palstalla sekoilevalle duunarille. Siitä on hyvä näyttö!
Äsken kirjoitettu pitkä ja perusteltu teksti tietysti sensuroitiin.- Anonyymi
Voimia.
- Anonyymi
Luottamusta "poliisiin" vahvistetaan sensuroimalla asiallisia tekstejä. Vastapainoksi palstan duunarin sekoilut jäävät.
- Anonyymi
Sähköpostin sisältö pian lähettämisen jälkeen palstalla. Liittyi erääseen toimitusjohtajaan, mikä oli epäiltynä.
- Anonyymi
"Niin usein olen matkoilleni ajellut, ja melkein yhtä usein takaisin tullut, tulkaa vastaan oi ystävät ja hullut - Niuvanniemi here I come" edellinen toki Juicen Juuankoski-biisin tunnelmissa esitettynä
- Anonyymi
Palstalla "kommentoivan" toimitusjohtajan IP-osoitteet aseman johtaja päätti jättää hakematta. Tulokset luettavissa.
- Anonyymi
Miksi olisi pitänyt hakea IP-osoitteita? Onko tässä tapahtunut joku rikos tai vastaava?
- Anonyymi
Sinä olet pyrkinyt tuhoamaan firmat joiden kanssa olet joutunut asioimaan ja tullut erimieliseksi. Tätä todistaa valtaisat sähköpostikampanjat ja jatkuva nettimyrsky. Minä en liity tähän mutta olen nähnyt näitä sähköpostejasi ja sittemmin valtaosan nettikirjoittelua kuten niin kovin moni muukin . Et ilmeisesti halua mennä oikeuteen kuitenkaan vaan pakenit, joten tästä voi aivan jokainen vetää johtopäätöksen, eikä se näytä puolestasi hyvältä. Lopeta tämä, ja mene oikeuteen ja hoida hommasi kuten mies. Oikeudessa saat sanasi sanottavaksi, nykyinen meno on vähintäänkin hämmentävää, turhaa ja typerää. Oikeuteen ja sen jälkeen elämä reilaan.
- Anonyymi
Aivan erinomainen neuvo!👍
- Anonyymi
Asiaa alkoi selvittämisen sijaan sotkemaan Duunari Oy. Kun se ei siviiliriita-asiana mennyt näiden haluamalla tavalla, sotkettiin poliisi uudelleen ja vaihdettiin tutkijoita.
Mainitulta asemalta löytyi sopivat. Samaan aikaan tuli räjähteitä. Niillä oli taas omat "tutkijat". Maalausliikkeen toimarin kaverin alainen. - Anonyymi
Mitä tulee näiden "oikeudenkäynteihin", niihin on vastattu. Suomen lain mukaan osakeyhtiöllä ei ole kunniaa. Vainoamiskokemuksiin asiakkaana on mahdotonta vastata. On jo 2022 kehotettu hakeutumaan Eksoten hoitoon.
Sen sijaan aseman johtaja päätti jättää KAIKKI asiakkaaseen kohdistuneet RIKOKSET tutkimatta. Täyttää virkarikoksen tunnusmerkistön.- Anonyymi
😂😂😂
Täähän onkin aika näppärää. Jos itse pähkäilee, että ei ole tehnyt rikosta niin ei tarvitse mennä oikeuteen. Sieltähän voisi vaikka tulla toisenlainen mielipide tai päätös. Tai jos oot täysin satavarma asiasta, niin mene sitten kertomaan se sinne oikeuden istuntoon.
Mitenköhän olisi, jos jättäisit lakiasiat ihan niiden asiantuntijoille.
- Anonyymi
Asiassa epäillään perätöntä lausumaa. Se on vakava rikos. Siitä ei ole kirjattu ilmoitusta, saatikka tutkittu ja viety syyttäjälle. Näin asiaa on mahdotonta selvittää.
Ne lausumat ovat avainasemassa koko "oikeudenkäynneissä". Tuomari ei niitä tutki, vaan ovat aineistona. Laitetaan muutama ketjuun esimerkkinä myöhemmin. - Anonyymi
Joku anonyyminä mainitsee "tuhota firmat". Duunaria pyydettiin selvittämään asiansa ja LASKUNSA 3 vuorokauden sisällä kotirauhan rikkomisesta. Tämä ei sitä tehnyt.
Myöhemmin katoamaan "asiakkaansa" elämästä. Pyyntöä tehostettiin lähestymiskiellolla. Sekään ei saanut Duunaria lopettamaan, vaan alkoi vierailut muun muassa TYÖPAIKALLA!
Maalausliike oli täysin tietoinen Duunari Oy:n toimista ennen, aikana ja jälkeen remonttien. Silti lähti käyttämään Duunaria!
Pääsee muuten kommentoimaan toisella alustalla omalla nimellään. On paljon vakuuttavampaa...- Anonyymi
Hankala se on muillakaan alustoilla asiakkaalle kommentoida, jos ei osallistu tuohon rinkirunkkaukseen vaan kyseenalaistaa sanomisiaan niin lähtee estot päälle ja koko kaveri katoaa somealustoilta kokonaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankala se on muillakaan alustoilla asiakkaalle kommentoida, jos ei osallistu tuohon rinkirunkkaukseen vaan kyseenalaistaa sanomisiaan niin lähtee estot päälle ja koko kaveri katoaa somealustoilta kokonaan.
Kyllä niihin pääsee. Toimitusjohtajan naisvälerofiilit on estetty. Muuten vaan kommentteja kuviin, videoihin ja teksteihin.
- Anonyymi
Poliisi vuotaa näille osakeyhtiöille kaikki asiakkaan tiedot. Siitä on hyvää näyttöä. Löytyy firmojen nimellä.
- Anonyymi
juujuu. Iha varmasti.
Ja seuraavaan asiaan.
- Anonyymi
Asemaa johtava on jättänyt päätöksillään kaikki toimitusjohtajaan kohdistuneet rikosepäilyt tutkimatta. Mutta vielä vuotaa tiedot!
Tietovuodot on vahvistettu. Niistä yksi voidaan kohdistaa aseman johtajaan. Muissa vuoto voi olla muilta "tutkijoilta" eli käytännössä puolueellisia tutkintaa tehnyt r.kosyl.konstaåpeli.- Anonyymi
Tietovuodon vahvistamisprosessi:
Asiakas: ”Oletteko vuotaneet tietojani?”
Poliisi:”Juujuu, ihan varmasti. Ainahan kaikki tiedot vuodetaan.”
A:”Kirjoitan tästä Suomi24 -palstalle ja teen julkaisun tiktokkiin, olenhan someinfluuseri.. Tägään varmuuden varalta valtionvarainministerin ja Sheikki Laakson mukaan julkaisuuni.”
P:”Juujuu, ihan varmasti. Tää on jo tuttua.”
Tietovuoto vahvistettu.
- Anonyymi
Matti Raivikko & Raimo Väisänen siis maalausliiketutkijoina
- Anonyymi
"Sxxxxxund ei antanut tulosteita, vaan poistui huoneesta, oli yhteydesä Raivikkoon ja palatessan sanoi: " Tutkinnanjohtaja päättää, mitä asiakirjoja annetaan. " Raivikko kielsi toistamiseen minulle lain mukaan kuuluvan asiakirjan antamisen. - PATJA : sta löytyi samanaikaisesti Korpisammaleen alkuperäinen tutkintailmoitus sekä Raivikon uusi, todennäköisin syin epäilty väärennös."
- Anonyymi
Nää on sitten niitä kovia juttuja. Voimia ja jaksamista.
- Anonyymi
Tuossa vanhassa jutussa oli isot rahat. Millä nämä nyt rahoittavat toimensa?
- Anonyymi
Millä rahalla tämä pyörii?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä rahalla tämä pyörii?
Mikä pyörii? Mistä on kyse?
- Anonyymi
Useampi virkarikosilmoitus. Täysin erillisiä, mutta sama aihe. Lahjus, väärennös, törkeä virka-aseman väärinkäyttö ym.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805689
- 1273943
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj453850- 663524
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262908Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72447- 272194
- 2042101
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?331949Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4321769