Kuukautislevy kokemuksia

Anonyymi-ap

Kertokaa tänne kokemuksia kuukautislevyn käytöstä. Kuinka helppoa käyttö on oikeasti? Pitikö opetella? Oletteko jatkaneet käyttöä? Miten sujuu?

Oma kokemus on että pienemmällä kuukautislevyllä ensimmäiseen asetteluun meni aikaa ja silti levy jäi ruttuun eikä auennut laakeaksi levyksi, niinkuin ohjekuvissa. Vedin klipsusta levyn ulos ja asensin uudelleen mutta edelleen jäi sumppuun. Laitoin siis levyn sumppuun kuten ohjekuvassa, sisään niin ettei klipsu mene edellä, ja työnsin klipsupäästä niin että klipsupää jäisi nojaamaan häpyluuhun.
Ohivuotoa tuli silti jo ensimmäisen tunnin aikana.

Muutenkin kun on pinna kireä niin teki mieli heittää levy vaan roskiin ja jatkaa tamponeilla niinkuin normaalisti.

3

1076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Update: pienemmän kuulevyn kanssa ensimmäisen kolmen tunnin aikana tuli ohivuotoa neljä kertaa, sitten siirryin tamponiin ja nyt vielä illalla kokeilen tätä isompaa levyä. Katsoo miten käy.

      Sellainen huomio, että tämänkin levyn kanssa tulee sellainen tunne että pimppiin on mennyt ilmaa/kuplia ja niitä yritän nyt kiemurrella koko ajan pois. Eli ei järin mukava tunne.

      • Anonyymi

        Selvä


    • Anonyymi00004

      Sinulla ei ehkä ole kovinkaan hyvin suunniteltu ja laadukas kuukautislevy käytössä? Suosittelen tutustumaan esim. Hello ja Saalt kuukautislevyyn

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1466
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1023
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      382
      857
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      155
      843
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      719
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe