Laiffin perheen Thaimaan lomakertomuksen yhteenveto 4 vuoden ajalta.

Anonyymi-ap

Tämän aloituksen alle kiitos.

Voi laittaa noin 500 fonttia yhdellä kertaa, onko se 5000 mutta jos ei mahdu, niin voi jatkaa toisella kommentoinilla jne.

4

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laitetaan Senssun ja Pasasen matkakokemukset tähän ensin, koska niiden kirjoittamiseen ei kulu paljoa aikaa: "Noh, apinatemppeli on apinatemppeli"

      • Anonyymi

        + "otin Pupelta hanuriin".


      • Anonyymi

        Tuota pitää tarkentaa. Lopburin apinatemppelissä herrasväki kävi heti 2015 kun Thaimaahan muuttivat. Vaimo ilmoitti että saivat auton niin "vein läskisilmän katsomaan apinaa". Lopburi oli vain 65 km päässä Saraburista, jossa herrasväki yhden kerran kävi.
        Kotihiiri-erakolle sitten naureskeltiin siinä viisi vuotta myöhemmin että miksi ei käy missään, niin alkoi kehittää tarinoita apinatemppelistä, kansallispuistosta ja Las Vegasista.
        Kaikki pelkkää satua ja muisteli sitten reppana hädissään sitä ainoaa kertaa kun vaimo vei läskisilmän apinatemppeliin. Siinä ne on Bumban retket Thaimaassa koko tarkkaan. Kerran kävi rannalla mutta joutui kirppujen piirittämäksi ja kerran kävi kellumassa Black Mountainin pikkuisessa vesipuistossa. Tarinoissa ne vierailut muuttui suunnilleen jo päivittäisiksi käynneiksi.


    • Anonyymi

      Aloittaja on useita kertoja ottanut Pupelta `*PIIP* ... itse ollen kertonut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4566
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2551
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1502
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1200
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1109
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      104
      1106
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1051
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      1007
    9. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1002
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      967
    Aihe