Kirkonkylän kylätalolla, Kyläpirtillä, juhlitaan monella teemalla kansallisena Avoimet Kylät -päivänä.
Lapsille perheineen avataan uudistettu Asukaspuisto Hiljanpiha kylätalon alapihalla. Lapset pääsevät tutustumaan uusiin puiston leikkivälineisiin, pomppimaan pomppulinnassa ja ratsastamaan ponilla. Tarjolla on lapsille myös makeita herkkuja.
Kylätalon yläpihalla musisoidaan ja tutustutaan ITEtaiteilija Vesa Väänäsen kunnostettuihin töihin Dorkin Puiston Muistolle -näyttelyssä. Sulkavankosken myllyn rannassa laituritanssit (varauksella).
Kyläpirtin kahvio on myös avoinna.
Avoimet kylät Kirkonkylän iso kyläjuhla 14.6.2025
Anonyymi-ap
2
57
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
😍😍😍
- AnonyymiUUSI
Laituri ei löydy parissa viikossa, kun sitä on vuosikymmen etsitty, toistaiseksi turhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.744036Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92151Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2371406- 1531380
- 1161207
- 1121178
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721089Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik71056- 60994
- 35926