https://yle.fi/a/74-20165066
Mikkelin Ristiinassa puolestaan kilvetön moottoripyörä ajoi poliisia karkuun eilen illalla ja vaaransi liikenneturvallisuutta törkeällä tavalla.
Poliisin mukaan kuljettaja selkeästi haastoi poliisia kisaan, mutta poliisi joutui luopumaan takaa-ajosta turvallisuussyistä. Kuljettaja muun muassa keuli ja ajoi kevyen liikenteen väyliä pitkin.
Isätön keulijaträssi Ristiinassa
Anonyymi-ap
2
113
Vastaukset
- Anonyymi
Reinikaisen mukaan Ristiinassa mopoilu ja muilla moottoriajoneuvoilla ajo on kevään mittaan ollut varsin villiä.
– Joka kevät tulee uusi sukupolvi, jolle voi tulla kuolemattomuuden tunne, että voi tehdä mitä vaan. Mopoilla ja moottoripyörillä esitetään vähän kovista rähinämeiningillä, hän sanoo.
Reinikaisen mukaan liikenneturvallisuuden kannalta on tärkeää, että poliisille ilmoitetaan häiritsevästä ja vaarallisesta ajamisesta.
– Poliisi valvoo, mutta koko ajan emme voi olla paikalla. - Anonyymi
Vähän kuin polumäenkatulaiset :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424370
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384109- 643766
- 1173694
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343567Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743393- 922970
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364