"Ylen kysely: Yli 40 prosenttia katsoo, että Suomen pitäisi tunnustaa Palestiinan valtio"
"Yli 40 prosenttia suomalaista katsoo, että Suomen pitäisi tunnustaa Palestiinan valtio!!!"
Minä en ainakaan ole saanut kyselyä.
Siis kuinka monelta on kysytty?
Miljoonalta, kahdelta miljoonalta?
Mikä on tuo outo otsikko? 40 prosenttia suomalaista…!!! Siis tuon mukaan täyttä valhetta.
Luullaanko YLE:ssä, että kaikki suomalaiset ovat typeriä?
Kai nyt joku raja täytyy olla JOPA YLEssäkin.
Ylen epämääräinen kysely
8
189
Vastaukset
- Anonyymi
Jos et ymmärrä miten mielipidekyselyt tehdään, niin ole edes hiljaa. Meneppä vaikka googleen ja ota selvää mitä tarkoittaa otanta.
- Anonyymi
"Jos et ymmärrä miten mielipidekyselyt tehdään, niin ole edes hiljaa."
Ole sinä hiljaa, jos et tajua.
Kirjoitin siitä, että otsikko ja koko artikkeli oli vääristelty mielipidekyselyä hyväksi käyttäen.
"40 prosenttia suomalaista" on täysin valheellinen ja harhaanjohtava.
"Kaikki Ylen kansanedustajakyselyyn vastanneet..."
Siis kyseessä olikin kansanedustajakysely, ilmoittaa pari riviä lopussa.
Ei 40 prosenttia suomalaista, kuten OTSIKKO väittää!
Toimittajana häpeäisin julkaista tuollaisen epämääräisen uutisen. Täysin ala-arvoinen.
Siinä on käytetty galluppia tehdäkseen taas yksi anti-Israel otsikko.
Tuo on puhdasta piilomediaa, jolla yritetään valheellisesti vaikuttaa lukijoiden mielipiteisiin, valheellinen otsikko (suuri osa lukee ainoastaan otsikon), ja lopussa joku totuuden sana, ettei ihan valheesta voi syöttää.
- Anonyymi
Ja verorahoilla tällainen paska laitos puuhastelee.
- Anonyymi
Suomen kansa on opetettu pelkäämään julkisuutta ja eritoten Mediain Galluppeja,itaesuojeluna !? Joten ei ihme,että enemmistö rasistisia ja variseus uskovaisia !?
EI siis ihme, että palli oon nykästy istuvan alta !? - Anonyymi
Sinulta eikä valtaosalta muiltakaan suomalaisilta ole kysytty sen takia, kun mieli mielipidemittaukset eivät ole kansanäänestyksiä.
- Anonyymi
Tarpeeksi kun toistetaan jää kuulijoille mieleen,Palestiinan itsenäisyys pitäisi hyväksyä.Se on sitä mielipiteen muokkausta.
- Anonyymi
Niin. Kuinkahan useaa suomalaista kiinnostaa, saako Palestiina itsenäisyyden vai ei.
Euroviisut oli osoitus siitä, että vasemmistolaisten hallitsema valtamedian YLEn ja MTVn sitkeä yritys levittää vihaa Israelia kohtaan ei onnistu.
Ja tietenkin Helsingin Sanomat ei ole pahasti YLEä jäljessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648