Ei ole kalustoa. Ei ole laivastoa. Ei ole helikoptereita. Ei ole pommikoneita. Ei ole sotilaita.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Ryssälässä oikeus toimii nopeasti ja tehokkaasti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d34f0fae-1d9d-46d4-85b8-0c2bf174918c
"Venäläismedioissa uutisoidaan iskuun liittyvistä etsinnöistä, pidätyksistä ja kuulusteluista. Epäilykset kohdistuvat kuorma-autojen kuljettajiin, jotka ovat todennäköisesti täysin sattumalta joutuneet Troijan hevosten ohjaksiin.
Vahvistamattomien tietojen mukaan yksi rekkakuskeista on löytynyt Irkutskin alueella tienvarresta kuolleena." - Anonyymi
Aivan varmasti ympäri maailmaa mietitään rysyn alueiden haltuunottoa nyt kun rysynon heikko.
- Anonyymi
Tutkakoneet käyvät vähiin:
https://x.com/michaeldweiss/status/1929909529275175045
"Just watched a video showing Ukrainian FPVs hitting two Russian A-50s. Can't share the video just yet, but this confirms scuttlebutt from SBU that they knackered two irreplaceable Soviet-era early warning and control aircraft. Russia only has six. Well, now four."
Huhuja on, että jopa kolme on tuhottu, mutta se olisi jo ihan liikaa........... TAI SITTEN EI.
Voi näitä ihania kesäkuun alkupäiviä! Venäjä tulee tuhotuksi! Mitä Panus Jutkonen sanoo? - Anonyymi
Venäjä on polvillaan, milloin tulee tappoisku?
- Anonyymi
Votkaa jos riittää niin ei ne ihan vielä.
- Anonyymi
Ukrainalaiset ovat sankareita
https://x.com/PeterClifford1/status/1930371397127164259 - Anonyymi
Ryssä tulittanut Kazakstania
https://x.com/GloOouD/status/1930692363996860880 - Anonyymi
Kun venäjä on pommittanut kolme ja puoli vuotta yhtäjaksoisesti Ukrainan siviilejä, erityisesti lapsia, niin tuskin kellään on mitään sitä vastaan, jos venäjä otetaan pois.
- Anonyymi
Jos häviää aloittamansa sodan, ei ole uhri.
Jos häviää aloittamansa sodan, voi valmistua tulevansa tuhotuksi.- Anonyymi
Näinhän Ukrainalle näyttää käyvän. Itse aloittivat laittoman kansanmurhan, joten tuhotuksi tuleminen on oma valinta. Kaikille on vain hyväksi, jos avoimen fasistinen valtio pyyhkäistään pois kartalta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362032
- 41630
- 40593
- 42480
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 61469
- 45450
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14423- 40411