Miltä paikanpäällä näyttää ?
Uutisoivat täällä Suomessa, että loukkaantuneita ainakin 50 ja yksi kuollut.
Uskaltaako lähteä, juhannusviikolla matka ?
Marmariksen maanjäristys
4
86
Vastaukset
- Anonyymi
Rakia naamariin, niin ei edes huomaa, kun peitto heiluu !
- Anonyymi
Eihän se itse järistys ollut Marmariksessa, oli vaan siellä asti tuntunut, luinkohan jostain, että olisi ollut Iznirissä. Kerran itsekkin ollut Marmariksessa, kun meidän kohteesta 8km päässä oli maanjäristys, ei kova, mutta sen verran tuntui, että tiesi jotain tapahtuneen.
- Anonyymi
Nykyihminen, etenkin suomalainen, on sen verran etääntynyt luonnosta, että kannattaa seurata, kuinka katukissat käyttäytyvät näissä tilanteissa.
Nythän ne olivat pyrkineet sisään kiinteistöihin. Jos ne pakenevat vuorille, on tulossa tsunamiaalto. Silloin kissojen perään vaan. - Anonyymi
Useita kiinteistöjä on vaurioitunut järistyksessä. Itse ainakin haluan varmistaa, onko hotellissa rakennevaurioita ennenkuin varaan majoitusta.
Uusia järistyksiä on takuuvarmasti tulossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582278Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1962194- 552092
- 421693
- 431672
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149